Skąd bierze się kolagen?

Chcesz dowiedzieć się, skąd pochodzi kolagen i dlaczego jest tak ważny dla naszej skóry? To nic nowego, ale konsumenci stają się coraz bardziej ciekawi w miarę upływu czasu. Dlaczego to? Wygląda na to, że miejscowe zabiegi i formuły przeciwstarzeniowe rozprowadzane po całym świecie po prostu nie robią tego, co powinny. Dlaczego te produkty nie są bardziej skuteczne?

Odpowiedzialny konsument: Wierz lub nie, ale masz tu swój udział. Musisz uważać na to, co połykasz lub nakładasz na skórę. Jeśli jesteś taki jak większość, nie chciałbyś bezwiednie rozprzestrzeniać szkodliwych chemikaliów na twarz, szyję i ciało za jednym zamachem. Zastanów się, jak możesz zareagować, jeśli przypadkowo spożyłeś jakiś rodzaj pestycydu podczas przyjmowania suplementu zawierającego kolagen. Możesz zauważyć, że rozwijasz dziwną wysypkę lub doświadczasz jakiegoś rodzaju reakcji niepożądanej.

Chodzi o to, że nie możemy w pełni uchwycić tego, co dzieje się w ciele, gdy mówimy o zdrowiu i urodzie. Nie rozumiemy składu chemicznego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które tworzą naszą tkankę łączną. Wynika to częściowo z faktu, że nasze ciała nieustannie się zmieniają. Trudy codziennego życia i zanieczyszczenia, na które jesteśmy narażeni, to czynniki, które przyczyniają się do osłabienia tkanki łącznej, która powoduje powstawanie zmarszczek i bruzd na skórze. Wraz z wiekiem produkcja tych tkanek zmniejsza się wraz z elastycznością, skóra traci naturalną zdolność rozciągania się i wydłużania.

Co może pomóc naszemu organizmowi w produkcji większej ilości kolagenu i zachować młodą i zdrową skórę i paznokcie? Nowe badania pokazują, że odpowiedzią jest funkcjonalna keratyna. Jest to związek białkowy wyekstrahowany z wełny. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dwóch substancji niezbędnych dla zdrowia skóry i paznokci. Nowe badania wykazały, że zawiera dużą ilość funkcjonalnej keratyny w swoim naturalnym składzie, co czyni go idealnym rozwiązaniem, z którego pochodzi kolagen dla zdrowej skóry i paznokci.

Teraz możesz się zastanawiać, w jaki sposób ten szczególny rodzaj keratyny może poprawić zdrowie i wygląd Twojej skóry. Nowe badania wykazały, że może odwrócić oznaki starzenia, takie jak zmarszczki i drobne linie. Oprócz tego może również stymulować wzrost nowych komórek skóry i wzmacniać tkankę łączną. Udowodniono naukowo, że ekstrakt z wodorostów Wakame Phytessence zapobiega utracie kwasu hialuronowego. Przy tych wszystkich niesamowitych korzyściach sensowne jest, że potrzebujesz produktu z tym konkretnym składnikiem aktywnym.

Peptydy kolagenu morskiego są bardzo podobne do naszych własnych białek kolagenowych. Te naturalne białka są produkowane w naszych organizmach, ale ze względu na trudne warunki środowiskowe mają tendencję do szybkiego degradacji. Ponieważ kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za utrzymanie tkanki łącznej i kości w dobrej kondycji, ten specyficzny składnik jest potrzebny, aby odwrócić działanie hialuronidazy i innych enzymów, które rozkładają te białka.

Ekstrakt z wodorostów Phytessence Wakame zawiera specjalną mieszankę enzymów, peptydów białkowych i minerałów, która umożliwia tworzenie nowych cząsteczek kolagenu i elastyny. Czyni to poprzez uruchomienie produkcji substancji chemicznej zwanej hialuronidazą, która naturalnie występuje w ludzkim ciele, ale w nadmiernych ilościach, rozkłada kwas hialuronowy. Wraz z wprowadzeniem nowego kwasu hialuronowego przez tkankę skóry wzrasta produkcja kolagenu i elastyny. Zwiększona ilość tych dwóch ważnych białek oznacza, że tworzenie się nowych komórek skóry będzie szybsze i zdrowsze, tworząc zdrową skórę.

Obecnie na rynku dostępne są dwa główne rodzaje kolagenu. Oba pochodzą z tego samego białka i oba są produkowane w organizmie. Najlepiej jest iść z typem I, który jest najczęściej spotykany w organizmie, ponieważ jest najbardziej stabilny i najłatwiejszy do wchłonięcia. Chociaż jest to bardziej kosztowne, wiele osób nie może sobie pozwolić na utratę możliwości korzystania z obecnego produktu. Aby uniknąć marnowania pieniędzy na produkty, które nie są skuteczne, ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki masz rodzaj kolagenu, czy jest to typ I czy typ II, a następnie wybrać odpowiedni produkt.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *