Skąd bierze się kolagen? Ujawniono prawdziwe odpowiedzi!

Dużo dyskutowano na temat roli kolagenu w utrzymaniu naszego zdrowia i starzeniu się. kolagen to białko, które nasz organizm wytwarza naturalnie, aby nadać skórze elastyczność. Utrzymuje również gładkość naszych ścięgien i więzadeł oraz zapobiega napinaniu mięśni. kolagen działa również, aby zapobiegać tworzeniu się zmarszczek i zmarszczek. Utrata kolagenu powoduje, że drobne zmarszczki z czasem stają się głębsze i bardziej wyraźne. Dlatego wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie „skąd bierze się proszek kolagenowy?”

Jedną z popularnych teorii na temat działania suplementów kolagenowych jest dostarczanie organizmowi aminokwasów. Teoria mówi, że aminokwasy znajdujące się w peptydach kolagenowych pomagają naszemu organizmowi wytwarzać to białko, co pomaga nam wyglądać młodziej. Nasza teoria mówi, że gdy się starzejemy, nasze ciała nie mogą wytwarzać tylu peptydów kolagenowych, ile kiedyś. Dlatego prędzej czy później zabraknie nam, a wraz z tym ucierpi nasz wygląd.

Czy to właściwa droga? Jednym z problemów związanych z proszkami kolagenowymi i innymi suplementami kolagenowymi jest to, że nie zawierają wszystkich niezbędnych aminokwasów. Abyśmy mogli wyprodukować wystarczającą ilość peptydów kolagenowych, musielibyśmy spożywać znacznie więcej kolagenu niż w rzeczywistości. Wiele osób nie wierzy, że to prawda. Jednak ostatnie badania dowiodły, że ilość kolagenu i elastyny w skórze człowieka z czasem naturalnie spada. Niektóre firmy, które sprzedają produkty do pielęgnacji skóry, próbują nakłonić ludzi do kupowania ich produktów, używając słów takich jak „może być wchłaniany przez skórę” lub „naturalne suplementy kolagenowe”.

Wiele razy to zamieszanie wynika z faktu, że suplementy kolagenowe są sprzedawane jako zdolne do stymulowania własnej produkcji kolagenu przez organizm. Kiedy tak się dzieje, skóra może faktycznie wytworzyć więcej kolagenu i elastyny. Jednak nie dzieje się tak z proszkiem kolagenowym. W końcu kupujesz jakiś produkt napełniony chemikaliami, który obiecuje zwiększyć ilość kolagenu w skórze poprzez zalanie jej syntetycznymi chemikaliami. To prawie tak, jakby firmy wiedziały, co ci sprzedają.

Kolagen, którego wszyscy pragniemy więcej, jest dostępny w naszym ciele. Gdybyśmy nie mieli dość, nie wyglądalibyśmy i nie czuli się młodo. Więc najlepszym sposobem na zapewnienie wystarczającej ilości jest suplementacja kolagenem. Jednak samo wypróbowanie ich bez wiedzy o tym, skąd pochodzi proszek kolagenowy, może być niebezpieczne. Dzieje się tak, ponieważ niewłaściwy produkt może powodować poważne skutki uboczne, takie jak reakcje alergiczne i stany zapalne.

Jeśli przeprowadziłeś jakiekolwiek badania dotyczące tego, skąd pochodzi proszek kolagenowy, być może słyszałeś o badaniu przeprowadzonym w Japonii. Przeprowadzono badanie, które wykazało, że suplementy kolagenowe zwiększają ryzyko rozwoju kamieni nerkowych. Dlaczego to mówią? Naukowcy uważają, że kolagen wykorzystywany przez skórę w postaci kremów, tabletek i serum może czerpać składniki odżywcze z moczu kotów. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że nie stosujesz suplementów kolagenowych zawierających mocznik, ponieważ mogą one niekorzystnie wpływać na nerki.

Oprócz tego odkrycia, inne badanie wykazało, że proszek kolagenowy zmniejsza grubość skóry. Możesz pomyśleć, że to nie problem, ponieważ kolagen uelastycznia skórę, ale pomyśl jeszcze raz. Kolagen nie może zostać wchłonięty przez skórę ze względu na swoją gęstość cząsteczkową. Musisz znaleźć produkt kolagenowy, który zawiera naturalne składniki, aby uniknąć tego problemu. Naturalne składniki takie jak Cynergy TK, Phytessence Wakame czy Coenzyme Q10 zwiększają ilość kolagenu w Twoim organizmie.

Wiemy więc, że skąd bierze się kolagen i jak wpływa na nasze zdrowie, nie jest tak ważne. Co ważniejsze, składniki te mogą zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu możemy uzyskać młodszy wygląd skóry. Być może widziałeś na rynku produkty zawierające kolagen, ale nie wiesz, z czego są wykonane. Aby uniknąć marnowania pieniędzy, wybierz produkt, który zawiera mieszankę naturalnych składników, co może zapewnić doskonałe wyniki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *