Sekret, skąd pochodzi kolagen?

Wydaje się, że każdy ma swoje zdanie na pytanie, skąd pochodzi kolagen. Niektórzy powiedzą Ci, że kolagen pochodzi z samej skóry i nie ma potrzeby, aby zawierały go preparaty do stosowania miejscowego. Inni są równie zdezorientowani i nie mogą zrozumieć, dlaczego jakakolwiek firma, która chce się reklamować jako firma zajmująca się pielęgnacją skóry przeciw starzeniu, robiłaby wszystko, co mogłoby zaszkodzić ich klientom. W rzeczywistości kolagen można pozyskać zarówno ze zwierząt, jak i roślin, ale nie w takiej postaci, jak twierdzą komercyjne formuły. Przyjrzyjmy się bliżej, czego możesz się spodziewać po przyjmowaniu suplementów kolagenowych.

Zanim przejdę do szczegółów, skąd pochodzi kolagen, powinienem prawdopodobnie powiedzieć, czym właściwie jest kolagen. Jest to kompleks białkowy, składający się głównie z keratyny, będący głównym składnikiem strukturalnym ludzkiego organizmu. Kolagen jest podstawowym elementem utrzymującym naszą tkankę łączną zakotwiczoną w naszych kościach. Bez kolagenu nasza zdolność do posiadania w pełni funkcjonującego ciała staje się zagrożona, a mobilność jest znacznie zmniejszona. Być może słyszeliście określenie „rak kości” i tu się ono wywodzi – szkody, jakie może wyrządzić naszemu szpikowi kostnemu, jeśli nie będziemy ostrożni.

Teraz, gdy mamy to na uboczu, przejdźmy do tego, skąd pochodzi kolagen. Istnieją dwa podstawowe źródła aminokwasów i omówimy je tutaj. Pierwszym z nich jest bydło, a drugim kolagen morski. W przypadku bydła kolagen, którego używają, pochodzi z powierzchni ich kopyt i jest znany jako kolagen wołowy. W morskim kolagenie bydlęcym aminokwas pochodzi z łusek na ciele ryby.

Jednym z najpopularniejszych obecnie produktów kolagenowych na rynku są galaretki kolagenowe w sztyfcie, które mają być zamiennikiem kolagenu utraconego w skórze. Chociaż wiele osób może ulec pokusie wypróbowania tego produktu, w rzeczywistości jest to kiepski substytut. Widzisz, galaretki kolagenowe w sztyfcie składają się prawie w całości z keratyny białkowej i chociaż jest to białko znajdujące się w Twojej skórze, nie jest to rodzaj białka, które można łatwo wchłonąć przez skórę.

Jaka jest więc odpowiedź? Skąd pochodzi kolagen? Odpowiedź na to pytanie jest trudniejsza niż się wydaje, ponieważ technicznie rzecz biorąc, kolagenu nie da się z niczego otrzymać. Istnieją jednak pewne sposoby, w jakie skóra może je tworzyć. Na przykład, możemy stworzyć go samodzielnie przez nasze ciała poprzez ciągłą produkcję kwasu hialuronowego, a można to znacznie wspomóc poprzez stosowanie suplementów kolagenowych, które mogą również działać jako przeciwutleniacze i pomagać redukować zmarszczki i drobne linie.

Inną metodą jest zastosowanie peptydów kolagenowych, które są również powszechnie znane jako peptydy białkowe. Są one zazwyczaj tworzone przez tłuszcz hodowany lub autologiczny, a następnie łączy się je z enzymami, które z kolei pomagają rozbić tłuszcz na mniejsze fragmenty. Te małe fragmenty są następnie dalej rozkładane, co powoduje, że peptydy uwalniają swoje białka, z których jednym jest Cynergy TK. Cynergy TK sprawia, że peptydy kolagenowe świecą, ponieważ zostały opracowane specjalnie w celu zwiększenia produkcji komórek kolagenu i elastyny.

Co powoduje rozpad kolagenu w skórze? Uważa się, że główną przyczyną jest promieniowanie UV, które jest na tyle silne, że drastycznie wpływa na produkcję kolagenu i przyspiesza jego rozpad. Jednym z najpopularniejszych produktów do zwalczania zmarszczek są kwasy hydroksylowe, w tym kwasy AHA. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kwasy AHA są w rzeczywistości kwasem i bardzo szybko rozkładają skórę. W rzeczywistości jedną z pierwszych rzeczy, których Twoja skóra potrzebuje do samoregeneracji, jest kolagen, więc stosowanie produktów zawierających kwasy AHA jest prawdopodobnie dobrym pomysłem. Istnieją jednak inne czynniki, które powodują rozkład kolagenu w naszej skórze, takie jak między innymi toksyny w środowisku, promieniowanie i wolne rodniki.

Dowiadując się więcej o tym, skąd pochodzą peptydy kolagenowe, możesz łatwo podjąć kroki w kierunku ich zachowania w przyszłości. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to stosować naturalne suplementy na stawy, takie jak te zawierające naturalne ekstrakty roślinne, takie jak Funkcjonalna Keratyna. Zapewni to nie tylko maksymalne korzyści ze stosowania suplementów na stawy, ale także sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się młodziej.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *