Kiedy kolagen się rozpada

Kiedy kolagen się rozpada, nasza skóra staje się matowa i zaczynamy się starzeć. Kiedy produkcja kolagenu i elastyny zwalnia, pojawiają się zmarszczki, drobne linie, plamy starcze i zwiotczenie skóry. Zaczynają się pojawiać zmarszczki, a skóra traci naturalną elastyczność. Nasze ciała nieustannie wytwarzają nowe cząsteczki białek, które zastępują te, które uległy rozkładowi.

Organizm nie może wytworzyć tylu białek i peptydów, ile kiedyś. W dzisiejszych czasach większość peptydów i enzymów wykorzystywanych przez nasz organizm pochodzi z żywności, którą spożywamy. W nowoczesnych dietach jemy za dużo węglowodanów i białek, a za mało warzyw i owoców. Ten brak roślinnych źródeł białka i duża ilość mięsa zwierzęcego oznaczają, że poziom peptydów i enzymów dostępnych w naszej diecie spada. Tak więc organizm nie może zastąpić zużytych białek, ale ich potrzebuje.

Aby dodać do tego problemu, wraz z wiekiem zmniejsza się ilość świeżych, naturalnych kości i zębów, w które organizm może włożyć energię. Kości i zęby są doskonałym źródłem naturalnego kolagenu, który jest potrzebny do utrzymania jędrnej i napiętej skóry. Bez nich zaczynają pojawiać się zmarszczki i zwiotczała skóra. Kości i zęby również pomagają utrzymać skórę razem, więc zmniejszenie tych niezbędnych źródeł białka może prowadzić do wiotczenia i tworzenia się zmarszczek na całej twarzy.

Jednym z najlepszych sposobów walki z utratą kolagenu jest przywrócenie utraconych białek. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest dodanie do diety pewnych niezbędnych aminokwasów. Doskonałym tego źródłem są glutamina i cysteina. Aminokwasy te stymulują produkcję rozpadu kolagenu. Tak więc dodanie tych dwóch aminokwasów do diety pomaga utrzymać wysoki poziom kolagenu i elastyny.

Stwierdzono, że istnieje wiele czynników środowiskowych, które zmniejszają produkcję kolagenu. Gorąca, wilgotna pogoda często powoduje pocenie się, co zmniejsza ilość produkowanego kolagenu. Innym czynnikiem środowiskowym, który, jak stwierdzono, zmniejsza produkcję kolagenu, są wolne rodniki. Wolne rodniki mogą być spowodowane przez takie rzeczy jak dym papierosowy, zanieczyszczenie powietrza i alkohol.

Chociaż produkcja kolagenu jest ważną częścią zdrowego starzenia się, nie jest to jedyna rzecz, która idzie w parze z wiekiem. Niektóre z najczęstszych oznak starzenia to zmarszczki, zwiotczenie skóry i zmarszczki w kącikach oczu i ust. Wszystkie te rzeczy mogą być bezpośrednio związane ze spadkiem kolagenu. Tak więc, jeśli chcesz spowolnić proces starzenia, musisz upewnić się, że Twoje ciało ma wszystkie składniki niezbędne do wytworzenia kolagenu, a także inne elementy budulcowe, aby Twoja skóra wyglądała młodo i pięknie.

Dwa z najbardziej znanych elementów budulcowych tkanki łącznej to kolagen i elastyna. Chociaż na rynku jest wiele produktów, które mają zapewnić młodszy wygląd skóry, żaden z nich nie zawiera kolagenu ani elastyny. Zamiast tego zwykle zawierają syntetyczne wersje tych białek. Chociaż możliwe jest uzyskanie kolagenu i elastyny poprzez dietę, nie jest łatwo uzyskać je z białek syntetycznych. Dobrym pomysłem byłoby poszukiwanie kremu do twarzy, który zawiera oba naturalne białka, takie jak Funkcjonalna Keratyna i Phytessence Wakame.

Zabiegi przeciwstarzeniowe, które zawierają zarówno Phytessence Wakame, jak i Funkcjonalną Keratynę, okazały się skuteczne w badaniach klinicznych. W testach dwa składniki przeciwstarzeniowe odwróciły zmarszczki i uszkodzenia spowodowane kwasem hialuronowym, zastąpiły wilgoć i wygładziły szorstkie, suche plamy wokół ust i szyi. To tylko trzy składniki, które łączy Funkcjonalna Keratyna, Phytessence Wakame i hexapeptide-11, aby zapewnić Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby wyglądać młodziej, gładko i bez zmarszczek.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *