Jaki suplement kolagenowy jest najlepszy?

Istnieje wiele możliwości wyboru najlepszego suplementu kolagenowego. kolagen to białko naturalnie występujące w naszej skórze, które ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i wyglądu skóry. Wraz z wiekiem organizm zużywa go mniej, a zmarszczki, drobne linie i zwiotczała skóra to tylko niektóre z objawów. Istnieje wiele sposobów na zwalczanie zmarszczek i zwalczanie oznak starzenia, ale produkt do stosowania miejscowego zawierający kolagen może poprawić wygląd skóry.

Więc jaki kolagen jest najlepszy? Obecnie na rynku dostępnych jest kilka suplementów, które twierdzą, że zawierają kolagen i inne, które po prostu twierdzą, że zwiększają poziom kolagenu w twoim ciele. Wiele firm włącza do swoich produktów kolagen i inne peptydy jako skuteczny naturalny składnik. Problem z tego typu suplementami polega na tym, że zazwyczaj nie mają wystarczająco wysokiego stężenia tych aminokwasów, aby zrobić różnicę. Większość z nich składa się z hydrolizowanych peptydów, które są zbyt duże, aby mogły zostać wchłonięte przez skórę. Składniki aktywne znajdują się w oddzielnym przedziale lub białku nośnikowym.

Inną opcją dostępną na rynku są kremy i balsamy do stosowania miejscowego, które twierdzą, że zawierają kolagen. Są one często produkowane przez firmy, które nie używają wysokiej jakości składników i nie są opracowane tak, aby były wchłaniane przez skórę. Jedna z najlepszych formuł na rynku zawiera funkcjonalną keratynę, składnik, który, jak udowodniono naukowo, stymuluje wzrost kolagenu i elastyny w skórze. Został on włączony do formuły przez naukowców, którzy udowodnili jego skuteczność w zwalczaniu i łagodzeniu zmarszczek związanych z wiekiem.

Istnieje również forma kolagenu pozyskiwana z wełny owczej, która nie może być stosowana jako miejscowy zamiennik. kolagen ten, zwany Cynergy TK, jest pozyskiwany z wełny owiec ras najbardziej odpornych na powszechnie występujące czynniki drażniące. Cynergy TK jest głównym składnikiem nowej linii kremów pod oczy, które stały się bardzo popularne. Może być wchłaniany przez skórę i zwiększa ilość naturalnie wytwarzanego przez organizm kolagenu i elastyny.

Ciekawy produkt o nazwie Phytessence Wakame znajduje się również w topowym suplemencie kolagenowym. To, co czyni ten konkretny związek tak wyjątkowym, to fakt, że pochodzi z japońskich wodorostów morskich. Hamuje zdolność enzymów rozkładających kwas hialuronowy w skórze. Kwas hialuronowy pomaga w wiązaniu kolagenu i elastyny. Bez tego ich wydajność jest poważnie zmniejszona.

Uzupełnianie kolagenu to nie jedyna funkcja, jaką pełnią Cynergy TK i Phytessence Wakame. Dostarczają również niezbędne białko i minerały niezbędne do rozwoju i naprawy komórek. Są znacznie lepsze niż środki chemiczne, które nie zapewniają tych korzyści. Tak więc krem lub balsam z tymi składnikami może zapewnić znacznie lepsze wyniki niż proszek peptydów kolagenowych bez tych ważnych białek.

Kolejną wielką zaletą tych składników jest to, że wszystkie zawierają profil aminokwasowy, który wspiera zdrowie skóry. Najskuteczniejsze kremy przeciwstarzeniowe muszą mieć te składniki. Różnica między suplementem z nimi a suplementem bez nich polega na tym, że ta pierwsza zawiera zdrowe białka i zdrowe minerały, które stymulują wzrost nowych komórek. W rezultacie dochodzi do zwiększonej produkcji komórek i włókien niezbędnych dla zdrowia skóry.

Wreszcie, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że tylko dlatego, że produkt zawiera te składniki, nie oznacza, że zapewni on skuteczne rezultaty. Tak jak w przypadku każdego innego rodzaju suplementu, musisz mieć pewność, że przyjmujesz odpowiednią multiwitaminę. Oznacza to przyjmowanie multiwitaminy ze wszystkimi witaminami i naturalnymi ziołami, które zawierają kolagen i inne składniki odżywcze. Jeśli produkt zawiera tylko te składniki, prawdopodobnie marnujesz pieniądze na bezwartościowy produkt.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *