Jaki suplement kolagenowy jest dla Ciebie najlepszy?

Przy wyborze suplementu kolagenowego należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim rozważ źródło kolagenu. Czy jest morski, bydlęcy czy hydrolizowany? A co z wersją bez GMO? Jakich składników należy unikać? I oczywiście jaki rodzaj suplementu kolagenowego jest dla Ciebie najlepszy? Ten artykuł ma na celu rzucić nieco światła na te ważne pytania. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje pomogą Ci podjąć decyzję, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Zhydrolizowany kolagen

Niezależnie od tego, czy wybierzesz proszek, czy kapsułkę, znalezienie odpowiedniego suplementu hydrolizowanego kolagenu jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia swoich celów. kolagen jest jednym z najważniejszych białek strukturalnych w organizmie człowieka, a zhydrolizowana forma jest znacznie łatwiejsza do strawienia i przyswojenia. Hydrolizowany kolagen może pomóc Twojemu organizmowi w produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Najpopularniejszymi typami są Typ I i Typ II, a niektóre produkty zawierają kombinację obu.

Najczęściej dostępną formą kolagenu do spożycia jest peptyd kolagenowy, który jest łatwiejszy do strawienia. Ważne jest również poszukiwanie suplementu kolagenowego zawierającego witaminę C, która zwiększa biodostępność produktu. Certyfikacja przez stronę trzecią to dobry znak. Jeśli nie masz pewności, jak określić, który rodzaj jest dla Ciebie odpowiedni, przeczytaj te wskazówki, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszy suplement kolagenu.

Kolagen występuje naturalnie w skórze i kościach zwierząt, chociaż pokarmy roślinne, takie jak szpinak, jarmuż i brokuły, zawierają materiały niezbędne do produkcji kolagenu. Jednak ilość kolagenu, który produkujemy w naszym ciele, zmniejsza się naturalnie wraz z wiekiem. Suplementy kolagenowe to najlepszy sposób na uzupełnienie naszej diety w odpowiednią ilość kolagenu. Te suplementy nie tylko pomogą poprawić stan skóry i zmniejszyć ból stawów, ale mogą również chronić Twoje serce.

Niektóre recenzje produktów kolagenowych wspominają, że zawierają niebezpieczne poziomy ołowiu. Dzieje się tak, ponieważ normy dotyczące wody pitnej są znacznie bardziej rygorystyczne niż w przypadku produktów kolagenowych. Produkty kolagenowe nie są jedynym źródłem metali ciężkich, dlatego rozsądnie jest wybrać suplement kolagenowy z zewnętrznymi testami metali ciężkich i trzymać się jednej porcji dziennie. Weź również pod uwagę ilość tłuszczu lub węglowodanów w suplemencie. Jeśli chcesz schudnąć, suplementy kolagenowe nie są najlepszym rozwiązaniem.

Przed rozpoczęciem suplementacji kolagenem skonsultuj się z lekarzem. Istnieją różne rodzaje kolagenu. Chociaż jest to pomocne dla ogólnego stanu zdrowia, ważne jest, aby znaleźć taki, który jest odpowiedni dla Ciebie. Kolagen jest złożonym związkiem, a właściwy rodzaj pomoże Ci osiągnąć swój cel. Najlepszym sposobem na zidentyfikowanie odpowiedniego typu jest przeczytanie recenzji produktów. Sprawdź też, czy posiadają certyfikat niezależnej firmy zewnętrznej.

Kolagen morski

Wybierając suplement kolagenowy, warto poszukać produktu morskiego. Kolagen morski jest najbardziej biodostępną formą, trawioną do 1,5 raza szybciej niż inne formy kolagenu. Zawiera również więcej przeciwutleniaczy, które chronią skórę przed starzeniem się i zapobiegają uszkodzeniom komórek. Ma również słabo rybny smak, co ułatwia mieszanie z wodą lub kawą. Należy również mieć świadomość, że niektóre firmy nie produkują produktów najwyższej jakości.

Podczas gdy kolagen bydlęcy jest wytwarzany ze skóry krowy i wieprzowy, kolagen morski pozyskiwany jest z ryb, a nie z tkanek zwierzęcych. Chociaż kolagen morski jest droższy, ma więcej korzyści zdrowotnych niż jego odpowiednik. Na przykład kolagen morski zawiera 1,5 raza biodostępność kolagenu bydlęcego. Wiele produktów jest wytwarzanych z ryb, ale mogą one zawierać toksyczne chemikalia lub dodatki. Niektóre nie są nawet zrobione z ryb słodkowodnych.

Wysokiej jakości suplement kolagenu morskiego może być drogi, ale dostajesz go więcej za swoje pieniądze. Kolagen morski występuje w postaci proszku, który można mieszać z płynem lub spożywać w postaci kapsułek. Upewnij się jednak, że wybierasz zaufaną markę, która używa tylko dziko złowionych ryb. Niektóre są nawet zweryfikowane przez strony trzecie, co oznacza, że możesz mieć pewność, że zawierają najwyższej jakości peptydy kolagenowe.

Niektóre marki mają również silny posmak. Niektóre marki zawierają cukry, sok owocowy lub oba, aby zamaskować posmak. W takim przypadku lepiej wybrać zdrowy słodzik, ponieważ kolagen ma zwykle nieprzyjemny posmak. Jakość kolagenu morskiego można poprawić poprzez dodanie innych składników, takich jak witamina C. Suplement kolagenu morskiego może również zawierać kwas hialuronowy, który utrzymuje nawilżenie skóry.

Pomimo tego, że Food and Drug Administration nie ma nadzoru nad bezpieczeństwem i jakością suplementów, ważne jest, aby wybrać produkt z certyfikacją strony trzeciej. Poszukaj suplementu, który został przetestowany przez organizację zewnętrzną, taką jak Farmakopea USA i NSF International. Możesz również sprawdzić recenzje online, aby upewnić się, że suplement jest dla Ciebie najlepszy. Może warto spróbować.

Kolagen bydlęcy

Aby wybrać suplement kolagenu bydlęcego, należy poszukać takiego, który zawiera wysokiej jakości źródło białka. Na przykład Vital Proteins Collagen Peptides mają najwyższej jakości kolagen wołowy i są produkowane zgodnie ze standardami dobrostanu zwierząt. Inne opcje obejmują hydrolizat kolagenu Great Lakes Gelatin Co., który jest również wytwarzany z bydła karmionego trawą i otrzymał aprobatę Consumer Labs.

Najlepszy suplement kolagenu bydlęcego powinien pochodzić od uznanej firmy, która pozyskuje kolagen od krów hodowanych na pastwiskach lub karmionych trawą. Według Ariane Hundt, trenera żywienia klinicznego w Nowym Jorku, kolagen wołowy produkowany z tych krów jest wyższej jakości. Powinien również pochodzić od zwierząt hodowanych bez antybiotyków, ponieważ kolagen bydlęcy nie jest regulowany przez FDA. Powinien również zawierać weryfikację strony trzeciej.

Suplement kolagenu bydlęcego jest bezpieczny w użyciu i łatwo go włączyć do swojej diety. Sproszkowana forma kolagenu bydlęcego łatwo miesza się z koktajlami, kawą, wypiekami oraz innymi produktami spożywczymi i napojami. Możesz również dodać go do wody lub mleka, aby zrobić shake lub smoothie. Ponadto jest łatwy do spożycia i nie powoduje reakcji alergicznych. Można go również łatwo wymieszać ze szklanką wody, co ułatwia zabranie w dowolne miejsce.

Koszt suplementu kolagenu bydlęcego jest niższy w porównaniu z ceną kolagenu morskiego. Ale kolagen o niższej jakości może nie być tak dobry dla twojego ciała. Suplement kolagenu wołowego jest doskonałą alternatywą dla kolagenu morskiego, o ile kolagen wołowy jest karmiony trawą i nie pochodzi z ryb. Zapewnia to również bardziej zrównoważone źródło i zmniejsza wpływ produktu na środowisko. Ostatnie badania sugerują, że kolagen morski jest bardziej biodostępny niż kolagen wołowy. Co więcej, dzieje się tak dlatego, że kolagen morski ma większą wielkość cząsteczkową niż kolagen wołowy.

Istnieją trzy główne typy kolagenu: typ I, III i IV. Typ III odpowiada za tkankę łączną narządów i mięśni oraz poprawia elastyczność. Kolagen typu IV wspiera skórę i wspomaga nerki w filtrowaniu odpadów. Kolagen typu IV wspomaga gojenie ran i procesy trawienne. Główną różnicą między kolagenem bydlęcym a kolagenem morskim jest środowisko zwierzęcia. Najlepszy suplement kolagenu bydlęcego to taki, który pochodzi z krowiej skóry i wykorzystuje bezrozpuszczalnikowy, alkaliczny proces produkcyjny.

Suplementy kolagenowe bez GMO

Poniżej znajdują się suplementy kolagenowe bez GMO: Thorne Collagen Plus, paleo, bezglutenowy i certyfikowany suplement bezglutenowy. Zawiera 13 gramów kolagenu bydlęcego na porcję. Zawiera również rybozyd nikotynamidu, koenzym, który wspomaga naprawę komórkową i zdrowe starzenie się. Dodatkowo nie zawiera cukru i nie zawiera sztucznych słodzików ani aromatów.

Jakość suplementów kolagenowych zależy od ich źródła. Szukaj tych, które pochodzą od krów karmionych trawą. Jeśli kupujesz kolagen morski, spróbuj znaleźć taki, który pochodzi z dzikich ryb. Podobnie szukaj kolagenu na bazie drobiu. Ponadto szukaj firm, które mają standardy etyczne i praktykę. Suplementy kolagenowe bez GMO są warte swojej ceny, więc przed zakupem porównaj ich składniki.

Kolejna marka spożywcza Collagen Peptides jest popularnym wyborem wśród sportowców i konsumentów dbających o zdrowie. Jego niesmakowany proszek kolagenowy jest łatwiejszy do wchłonięcia i nie zawiera sztucznych aromatów. Zawiera również peptydy kolagenu bydlęcego typu I i III i został przetestowany pod kątem zgodności z surowymi normami cGMP. Dalsze Food Collagen Peptides zawiera 13 gramów kolagenu na porcję. Firma stoi również za swoimi produktami, dbając o ich bezpieczeństwo i skuteczność.

Jeśli zastanawiasz się, czy kolagen jest bezpieczny, spróbuj skorzystać z jednej z wielu marek dostępnych na rynku. Generalnie bezpieczne jest przyjmowanie kolagenu, ale niektóre badania wykazały, że może powodować problemy z trawieniem. Niektóre osoby zgłaszają występowanie wzdęć, nudności lub zgagi po zażyciu suplementu kolagenowego. Jednak suplementy kolagenowe nigdy nie powinny zastępować zdrowych posiłków. Mogą jednak być przydatne do wzmocnienia Twojego schematu urody i poprawy kości.

Morskie peptydy kolagenowe firmy Ancient Nutrition to kolejna opcja wysokiej jakości. Zawiera 11,1 grama kolagenu z dzikiego dorsza na miarkę. Ten suplement kolagenowy jest również bezglutenowy i certyfikowany do stosowania w sporcie. Zawiera również 10 gramów białka na porcję. Suplement ten nie jest jednak zalecany osobom z alergią na ryby. Ważne jest, aby pamiętać, że starożytne odżywianie Morskie Peptydy Kolagenowe pochodzi z dzikiego dorsza, więc może nie być dla nich odpowiednie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *