Jak powstaje kolagen

Zastanawiałeś się kiedyś, jak powstaje kolagen i czy można go w jakiś sposób zregenerować w organizmie? Jest to naturalne białko, które nasz organizm wytwarza z tkanki łącznej. Wraz z wiekiem nasze ciała produkują mniej tego białka, co prowadzi do nieuchronnie pomarszczonej i starzejącej się skóry i stawów. Istnieje wiele teorii na temat tego, jak to się dzieje, ale pozostaje faktem, że możemy coś z tym zrobić.

Kolagen znajdujący się w naszym ciele pochodzi z wielu różnych miejsc, w tym ze skóry, ścięgien, kości, chrząstek i innych tkanek organizmu. Sposób wytwarzania kolagenu w ludzkim ciele zależy od rodzaju znajdującego się w nas białka. W naszych tkankach łącznych znajduje się szczególny rodzaj białka zwany elastyną, który odpowiada za elastyczność naszej skóry i jej zdolność do rozciągania. To właśnie czyni nas tak elastycznymi. W tkance łącznej znajduje się również inne białko zwane kwasem hialuronowym, które odpowiada za siłę i trwałość naszej skóry. Razem te dwa białka stanowią podstawę siły i elastyczności skóry oraz główny czynnik przyczyniający się do powstawania zmarszczek i zwiotczenia skóry u osób starszych.

Struktura molekularna peptydów kolagenowych bardzo utrudnia ich wchłanianie przez skórę. W rzeczywistości bez peptydów kolagenowych organizm nie może nawet wytwarzać nowych komórek. Rozwiązaniem tego problemu jest wytwarzanie przez skórę własnych peptydów kolagenowych. Ale to jest właściwie niemożliwe. Jak więc można się dowiedzieć, jak to się robi?

Świetnym sposobem jest użycie składnika o nazwie Funkcjonalna Keratyna. Udowodniono, że składnik ten drastycznie zwiększa ilość produkowanego przez organizm kolagenu i elastyny. Jak to się dzieje, to dzięki zastosowaniu substancji chemicznej zwanej keratyną, która znajduje się w białku kolagenowym. Poprzez zwiększenie ilości wytwarzanej keratyny organizm szybko zaczyna wytwarzać więcej tkanki łącznej, a to skutecznie ukrywa zmarszczki.

Wiele osób ma wrażenie, że pomocne będzie stosowanie peptydów kolagenowych od bydła (które często nazywamy „kolagenem bydlęcym”). Jednak były i nadal są znaczące dowody sugerujące inaczej. Bydło nie jest jedynym zwierzęciem, które jest wykorzystywane do suplementacji kolagenu i faktycznie bydło wykorzystywane do suplementacji przez firmy kosmetyczne pochodzi w dużej mierze od chorych lub martwych krów. Jak możesz sobie wyobrazić, jest to sprzeczne z naturą, ponieważ całym założeniem produktu jest promowanie młodszego wyglądu skóry i młodszego wyglądu bydła!

Jak więc można to zrobić? Jak zdrowa krowa może być karmiona kolagenem? Odpowiedź leży w wykorzystaniu zdrowych krów! Większość zdrowych krów będzie wypasanych i będą trzymane w zdrowych kojcach i wybiegach. Oznacza to, że cały cykl życiowy krowy będzie poświęcony produkcji kolagenu, co po prostu nie jest możliwe, gdy karmisz krowę skórą bydlęcą. Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, jak powstaje kolagen, powinieneś upewnić się, że kupujesz ekologiczną wołowinę karmioną trawą i omijaj firmy, które używają bydła w klatkach lub na pastwisku.

Wybór najlepszych peptydów kolagenowych może być trudny, ponieważ wydaje się, że dostępnych jest nieskończona ilość informacji. Jeśli jednak przekopiesz się głębiej niż większość informacji na półkach w lokalnym sklepie, odkryjesz prawdę o tym ważnym składniku. Wiele firm kosmetycznych powie, że kolagen jest naturalnie obecny w skórach krów i że to właśnie on sprawia, że ich produkty działają. Problem polega na tym, że to nieprawda, a to dlatego, że kolagen obecny w skórach krowich nie jest tym samym, co kolagen, którego potrzebuje twoja skóra, więc te produkty nie będą działać.

Aby krem przeciwstarzeniowy działał, musi stymulować naturalną produkcję peptydów kolagenowych. Ta stymulacja jest możliwa tylko wtedy, gdy zawartość białka w skórze jest zdrowa. Niestety wiele firm zdecydowało się manipulować poziomem zdrowego białka tylko po to, aby dać swoim klientom złudzenie, że otrzymują zdrowe białka, podczas gdy to, co w rzeczywistości dostają, to kolagen. Ta praktyka doprowadziła do spadku wielu zdrowych białek skóry. Ten spadek prowadzi do zmarszczek, drobnych linii, cieni i innych oznak starzenia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *