Jak często należy zmieniać opatrunki kolagenowe?

Jak często należy wymieniać kolagen to pytanie, które ciągle słyszę od osób, które niedawno przeszły jakieś leczenie ran. Naturalną reakcją jest nałożenie jakiegoś bandaża na obszar, co oczywiście nie będzie skuteczne i tylko pogorszy sytuację. Dzieje się tak, ponieważ kolagen, z którego składa się skóra, ulega rozkładowi pod wpływem światła i/lub ciepła. Dlatego, gdy organizm sam się leczy, to kolagen, który jest naprawiony, musi zostać uzupełniony.

To, jak często należy zmieniać opatrunek kolagenowy, zależy od kilku czynników. Po pierwsze, jeśli jesteś kobietą, być może będziesz musiała zmieniać zabiegi kolagenowe co sześć miesięcy do roku. Mężczyźni zazwyczaj muszą zmieniać produkty do pielęgnacji skóry tylko raz lub dwa razy w roku.

Kobiety mają inne wzorce produkcji kolagenu niż mężczyźni. Jeśli masz bardzo mało kolagenu w swoim ciele, najprawdopodobniej będziesz musiał bardzo szybko uporać się ze zmarszczkami. Zmarszczki będą niewielkie, ale będą wyglądać tak, jakby już zaczęły się tworzyć. Z drugiej strony mężczyźni mają dość dużą ilość kolagenu, który tworzy ich skórę. Oznacza to, że nie będą musieli zbyt często zmieniać leczenia kolagenowego. Jeśli jednak ich poziom kolagenu jest bardzo niski, być może będą musieli poradzić sobie ze szkodami, jakie słońce lub wiatr wyrządziły ich twarzy.

O ile należy zmienić kurację kolagenową, tak naprawdę nie jest to coś, co powinno się robić w jeden dzień. Skóra musi dać czas na uformowanie się nowego kolagenu i rozkład starego kolagenu. Ważne jest również, aby osoba poddająca się leczeniu była zdrowa. Kolagen stosowany w produktach, których używasz, musi być naturalny. Kolagen można uzyskać z kremu wykonanego z Cynergy TK lub funkcjonalnej keratyny, która pochodzi z Nowej Zelandii.

Kolejną kwestią jest sposób korzystania z produktu. Nie chcesz używać kolagenu, który ma być nakładany na całą skórę za jednym razem. Zanim użyjesz go ponownie w innym miejscu, musisz pozostawić go na określonych partiach skóry, gdzie pomoże zregenerować komórki skóry.

Częstotliwość zmiany opatrunku kolagenowego zależy od osoby. Niektórzy ludzie mają bardzo wrażliwą skórę, która nie radzi sobie z bardzo silnymi zabiegami. Inni mają bardzo normalną skórę i mogą wykonywać zabiegi kilka razy w tygodniu. Są też tacy, którzy mają wyjątkowo suchą skórę, a kolagen może pogorszyć ich stan.

Będziesz chciał dowiedzieć się, jaka jest zalecana ilość kolagenu do stosowania na obszar, w którym najbardziej potrzebujesz zabiegu. Na przykład, jeśli masz bardzo suchą skórę, prawdopodobnie będziesz chciał użyć mniej kolagenu niż w przypadku normalnej, zdrowej skóry. Wraz z wiekiem skóra traci kolagen, a przy większej utracie kolagenu skóra staje się mniej jędrna, cieńsza i pomarszczona.

Skóra jest największym organem w ciele i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kiedy zaczynasz kurację kolagenem, pamiętaj, aby używać go zgodnie z zaleceniami. Nie używaj więcej niż zalecana ilość, bo nie tylko będziesz tracić czas, ale możesz uszkodzić skórę. Jest to produkt naturalny, więc nie ma powodów do obaw o łamanie prawa.

Opatrunki kolagenowe można zmieniać kilka razy w tygodniu lub codziennie. Jeśli zdecydujesz się na zabiegi w spa, upewnij się, że planujesz regularne cotygodniowe lub comiesięczne wizyty, aby Twoja skóra pozostała tak elastyczna, jak to tylko możliwe. Istnieją produkty opracowane przez lata, które pomagają utrzymać elastyczność i nawilżenie skóry, ale jeśli nie zaplanujesz regularnej pielęgnacji, możesz nigdy nie uzyskać oczekiwanych rezultatów. Niektórzy sugerują, że zmieniasz opatrunki kolagenowe około dwa razy w roku. Jeśli używasz samoopalaczy, możesz również zaplanować zabiegi w miesiącach letnich, kiedy świeci słońce. Pomoże Ci to uniknąć uszkodzenia skóry.

Jeśli myślisz o kuracji kolagenowej w celu leczenia oznak starzenia, prawdopodobnie będziesz rozczarowany wynikami. Twoje ciało produkuje kolagen, ale wraz z wiekiem produkcja zwalnia. Skóra nie jest w stanie zatrzymać kolagenu, co kiedyś, w wyniku czego zaczynają pojawiać się zmarszczki i drobne linie. Ważne jest, aby uzyskać odpowiedni rodzaj leczenia kolagenem dla twojego typu skóry. Większość ludzi ma bardzo wrażliwą skórę, więc muszą znaleźć produkt, który nie powoduje żadnych podrażnień.

Jak w przypadku każdego rodzaju leczenia, regularna zmiana skóry pomoże jej skuteczniej goić się i wyglądać młodziej. Twoja skóra musi być zdrowa i dbanie o nią jest tak samo ważne, jak dbanie o siebie. Osiągnięcie pożądanych rezultatów zajmuje trochę czasu, ale jeśli poważnie myślisz o młodszym wyglądzie, to leczenie kolagenem jest zdecydowanie czymś, co powinieneś rozważyć.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *