Jak często brać peptydy kolagenowe?

Ludzie zastanawiają się: jak często trzeba brać peptydy kolagenowe i elastynowe na zmarszczki? Często to zależy. Odżywka na Twojej skórze to za mało. Jeśli chcesz wiedzieć, czy musisz zacząć zastępować utraconą tkankę ujędrniającą, możesz to zrobić kilka kroków.

Jednym z pierwszych miejsc, w których należy szukać informacji o zastąpieniu kolagenu, jest krem pielęgnacyjny. Wiele z nich zawiera związek zwany kwasem hialuronowym. Działa jak lubrykant między warstwami skóry, pozwalając ujędrniającej tkance pod nią poruszać się wraz z komórkami. Podobnie jak inne związki z rodziny odżywek do skóry, peptydy kolagenowe i białka elastyny są pakowane w maleńkie pęcherzyki, które ułatwiają ich wchłanianie przez komórki skóry.

Kwas hialuronowy zwiększa zdolność skóry do zatrzymywania wilgoci. W rzeczywistości jest powszechnie określany jako „klej”, który pomaga utrzymać naskórek i skórę właściwą. Im więcej kwasu hialuronowego masz w macierzy skóry, tym lepiej się powodzi. Oto jak to zdobyć.

Zacznij regularnie przyjmować suplement białka kolagenowego. Jak wspomniano, kwas hialuronowy powoduje, że białka kolagenowe wiążą się ze sobą i sprawiają, że stają się one gładkie i pozbawione zmarszczek. Białka kolagenowe zbudowane są z łańcuchów aminokwasów. Twoje ciało codziennie wytwarza nowe białko kolagenowe. Ale jest kilka rzeczy, które powstrzymują cię przed tworzeniem nowych.

Jednym z nich jest białko zwane hialuronidazą. Enzym ten atakuje cząsteczki kolagenu i elastyny, które są przyczepione do górnej warstwy skóry właściwej. Powoduje to, że stają się szorstkie i luźne. One też zaczynają się załamywać. Tak więc, gdy przyjmujesz doustny suplement zawierający kwas hialuronowy, poziom w macierzy skóry wzrośnie.

To świetna wiadomość. Suplementy kolagenowe mogą również zawierać miedź, cynk i selen. Wykazano, że metale te stymulują produkcję białek kolagenowych u zwierząt laboratoryjnych.

Abyś wiedział, istnieją inne składniki, które są również dobre dla zdrowia skóry. Na przykład wykazano, że koenzym Q10 pomaga zwiększyć poziom białka kolagenowego. Wykazano również, że ekstrakt z pestek winogron, który zwiększa poziom kwasu hialuronowego, korzystnie wpływa na zdrowie skóry.

Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak często powinieneś brać peptydy kolagenowe, spójrz na składniki. Powinny być nie tylko naturalne i sprawdzone klinicznie, ale także wysokiej jakości. Jeśli są niskiej jakości, możesz nie uzyskać oczekiwanych wyników. Poświęć więc czas na znalezienie najlepszego suplementu kolagenowego na rynku.

Istnieją dwa rodzaje suplementów kolagenowych. Jeden to krem do stosowania miejscowego. Drugi to kapsułka lub kropla, którą przyjmujesz doustnie. Kremy najlepiej działają na twarz. Szybko wnikają, dzięki czemu dostają się do Twojej skóry, aby działać. Kapsułki kolagenowe są lepsze do codziennego przyjmowania, ponieważ wymagają czasu, aby się rozłożyć.

Jaki rodzaj suplementu kolagenowego działa najlepiej? To zależy. Jeśli chcesz wyglądać młodziej przez kilka miesięcy, nie kładąc kresu objawom starzenia się skóry, powinieneś rozważyć zastosowanie toniku z białkiem kolagenowym. Produkty te pomagają organizmowi naturalnie wytwarzać więcej białka kolagenowego.

Ale jeśli chcesz tylko odmłodzić i wygładzić wygląd swojej skóry, poszukaj balsamu do stosowania miejscowego z białkiem kolagenowym. Kremy te nie będą miały żadnych skutków ubocznych i nie spowodują pogorszenia struktury Twojej skóry. Zawierają jednak szkodliwe chemikalia. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz nie chcieć ich używać.

Możesz również stosować naturalne suplementy, które zawierają peptydy kolagenowe. Są znacznie bezpieczniejsze niż kremy i kapsułki do stosowania miejscowego, ale nie działają tak szybko. Ilość kolagenu, którą będziesz w stanie wchłonąć z produktem do stosowania miejscowego, będzie mniejsza niż przy suplementacji. Może minąć kilka tygodni lub miesięcy, zanim suplement zmieni Twój wygląd. Skóra bardzo powoli wchłania kolagen, jednorazowo około milimetra. Tak więc może minąć kilka miesięcy, zanim zaczniesz widzieć widoczną poprawę.

Jedną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nawet jeśli stan skóry się poprawi, białko kolagenowe może być zbyt niskie. Twoje ciało będzie musiało produkować więcej, aby Twoja skóra wyglądała młodziej i gładko. Dlatego musisz być ostrożny przy wyborze produktu do pielęgnacji skóry. Jeśli nie wybierzesz dobrego, może to pogorszyć twoją skórę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *