Ile kolagenu jest w Jello?

Żelatynowa baza tworząca galaretę jest pełna kolagenu. Białko służy do poprawy elastyczności skóry, nawilżenia i zmarszczek. W rzeczywistości badania wykazały, że 1000 mg płynnego kolagenu dziennie może poprawić nawilżenie, elastyczność i zmarszczki skóry. Jednak ilość kolagenu w galarecie nie jest tak wysoka, jak ilość użyta w badaniach. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że cukier w słoiku puddingu ryżowego jollof lub w słoiku galaretki może przeciwdziałać działaniu kolagenu. Ponadto wykazano, że dieta bogata w cukier zwiększa stan zapalny i przyspiesza starzenie się skóry.

Chemia tworzenia galaretki jest prosta: wystarczy wymieszać sproszkowaną mieszankę z wrzącą wodą. Ciepło rozbija wiązania kolagenu, powodując jego przekształcenie w stan półstały. Te pasma następnie zatrzymują cząsteczki wody i nadają gotowemu produktowi nierówną teksturę. Dodatkowo mieszanki galaretki często zawierają sztuczne słodziki, aromaty, barwniki i inne dodatki, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Nie ma dowodów na to, że galaretka jest zdrowa. Jego niskokaloryczna i uboga w składniki odżywcze zawartość sprawia, że jest idealną przekąską dla każdego, kto cierpi na ból stawów. Ale żelatyna może mieć pewne korzyści zdrowotne, zgodnie z ostatnimi badaniami. Badania na ludziach i zwierzętach wykazały, że żelatyna pomaga kościom i zmniejsza ból stawów. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Waszyngtońskim pokazuje, że sportowcy z college'u przyjmowali codziennie 10 gramów żelatyny.

Chociaż nie wiadomo, ile kolagenu jest w galarecie, żelatyna może być korzystna dla twojego zdrowia. Wiele badań na zwierzętach i ludziach wykazało, że przyjmowanie suplementów kolagenowych może pomóc złagodzić ból stawów u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Pojedyncze opakowanie galaretki zawiera 2 1/2 łyżeczki (7g) niesmakowanej żelatyny, która może żelować do 1 i pół szklanki płynu lub ciała stałego.

Chociaż galaretka jest popularną żywnością dla dzieci, zawarty w niej kolagen nie jest korzystny dla dorosłych. Jest jednak dobry dla zdrowia kości. Zawiera niewielką ilość kolagenu, który jest dobrym źródłem wapnia. Nawet jeśli nie jesz regularnie żelatyny, nadal warto ją spożywać. Oprócz tego, że jest zdrowa, żelatyna może również poprawiać funkcjonowanie stawów i poprawiać zdrowie kości.

Chociaż galaretka może być bogata w kolagen, nie jest jedynym źródłem tego minerału. Wiele badań na zwierzętach pokazuje, że kolagen zawarty w żelatynie może korzystnie wpływać na zdrowie osób z chorobą zwyrodnieniową stawów i reumatoidalnym zapaleniem stawów. Na przykład jedno opakowanie galaretki może zawierać aż dwie i pół łyżeczki żelatyny. Nie jest to znacząca ilość kolagenu, ale jest doskonałym źródłem zdrowia stawów.

Chociaż żelatyna jest niskokalorycznym pokarmem, jest również bogata w białko, a kolagen w galarecie jest korzystny dla organizmu. Opakowanie galaretki może zawierać około 2 1/2 łyżeczki (7,5g) niesmakowanej żelatyny. Słoik jullo może pomieścić około dwóch filiżanek płynu lub półtorej filiżanki ciał stałych. Słoik lodów smakowych może zawierać do 10 gramów kolagenu.

Kolagen w galarecie jest wytwarzany z kości zwierzęcych i tkanki łącznej. Wykonany jest z żelatyny pozyskiwanej ze zwierząt. Jest półprzezroczysty i bezwonny i jest dodawany do galaretki. Oprócz żelatyny słoik galaretki zawiera substancje słodzące, aromaty i sztuczne barwniki. To nie jedyne składniki w słoiku jullo.

Chociaż kolagen w słoiku galaretki może mieć niską zawartość kalorii i składników odżywczych, może być dobry dla twojego zdrowia. W rzeczywistości badania wykazały, że gram żelatyny jest korzystny dla kości i zmniejsza ból stawów. A jedno opakowanie jullo jest równoważne dwóm łyżeczkom niesmakowanej żelatyny. Do swojej diety można dodać do trzech łyżek stołowych.

Kolagen w słoiku galaretki nie występuje w postaci naturalnej. Musi zostać przetworzony, aby mógł zostać przetworzony na żelatynę. Najlepiej stosować kolagen w pełni zhydrolizowany. Ten rodzaj galaretki jest uważany za najbardziej biodostępną formę kolagenu, a ten używany do produkcji galaretki nie będzie miał żadnego smaku ani zapachu. Zaleca się spożywanie kapsułki żelatynowej.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *