Ile kolagenu dziennie?

Ostatnio dużo mówi się o działaniu produktów z kolagenu i elastyny. Te produkty z kolagenu i elastyny są oferowane w sklepach, telewizji i czasopismach. Chociaż producenci reklamowali je jako cudowne produkty, należy zauważyć, że nie przeprowadzono żadnych badań, które wykazałyby, że te produkty działają. Bez względu na to, co mówią, nie ma czegoś takiego jak suplement kolagenowy, który przyniesie zauważalne rezultaty. Jednak to, co mówią te firmy, jest tylko połową prawdy.

Podstawową funkcją kolagenu jest utrzymanie gładkiej i elastycznej skóry. Jeśli weźmiesz suplement kolagenowy, nie poprawi to wyglądu Twojej skóry, ale spowoduje, że Twoja skóra będzie się bardziej marszczyć. Dzieje się tak, ponieważ cząsteczki kolagenu nie przyjmują łatwo i nie absorbują wilgoci ze skóry.

To prawda, że suplementy kolagenowe mogą przyczynić się do ujędrnienia Twojej skóry. Jednak istnieją inne czynniki związane z utrzymaniem zdrowego, młodzieńczego wyglądu skóry. Jeśli chcesz wiedzieć, ile tabletek kolagenowych należy przyjmować każdego dnia, musisz chcieć wprowadzić pewne zmiany w swoim stylu życia i produktach, których używasz.

Nie możesz oczekiwać młodziej wyglądającej skóry, jeśli nie dbasz o zdrowie swojego ciała. Nie zapominaj, że Twoja skóra składa się z kilku różnych tkanek. Górna warstwa skóry to naskórek, który jest warstwą najbardziej zewnętrzną. Twój organizm potrzebuje kolagenu, ale także naskórek musi być zaopatrywany w antyoksydanty. Pomagają one zwalczać wolne rodniki w twoim ciele, a to z kolei przyczyniają się do jędrności twojej skóry.

Podczas gdy kolagen może pomóc Ci wyglądać młodziej, Twoje ciało nigdy nie będzie całkowicie pozbawione kolagenu. W rzeczywistości sam kolagen ulega rozkładowi i nie może zostać wchłonięty przez skórę, chyba że twoje ciało zostało w nim bardzo mało. Jeśli spożyjesz za mało lub za dużo przeciwutleniaczy, wchłanianie kolagenu zostanie znacznie zmniejszone.

Istnieją dwa główne sposoby, aby zapewnić sobie codziennie wystarczającą ilość przeciwutleniaczy. Jednym ze sposobów jest spożywanie diety bogatej w przeciwutleniacze, takiej jak żywność bogata w witaminy C i E oraz beta-karoten. Innym sposobem jest przyjmowanie tabletki kolagenowej lub stosowanie kremu do stosowania miejscowego, który zawiera wysoki poziom białka kolagenowego. Białka kolagenowe mogą być wchłaniane przez skórę. Tak więc, gdy zażyjesz tabletkę lub krem kolagenowy, nie tylko wniknie on w skórę, ale także pomoże stymulować własną produkcję kolagenu w organizmie.

Kiedy nie otrzymujesz wystarczającej ilości kolagenu w swoim ciele, Twoja skóra staje się matowa i pomarszczona. Ale to nie koniec świata. Możesz odwrócić oznaki starzenia. Istnieją dwie główne przyczyny powstawania zmarszczek: utrata kolagenu i uszkodzenia spowodowane słońcem. Chroniąc się przed słońcem ubraniem i schronieniem, zapobiegasz powstawaniu szkód. To samo dotyczy drugiej przyczyny powstawania zmarszczek: redukcji kolagenu i elastyny.

Nie ma potrzeby drastycznego zwiększania spożycia kolagenu, zwłaszcza jeśli próbujesz użyć tabletki lub kremu kolagenowego. Jeśli tylko nieznacznie zwiększysz spożycie kolagenu, Twoja skóra nadal będzie nawilżona, dzięki czemu będzie gładka i wolna od zmarszczek. W ten sposób o wiele łatwiej jest zachować zdrowy blask młodszej skóry. I nie zapominaj – rozwój kolagenu w twoim ciele zajmuje wiele lat, więc nie ma sensu próbować tworzyć go więcej wraz z wiekiem.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *