Dlaczego kolagen powoduje trądzik

Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego kolagen powoduje trądzik, to nie jesteś sam. Istnieje kilka przyczyn trądziku, w tym mutacje genetyczne, nadmiar sebum i kolagen. Bez względu na przyczynę, musisz znaleźć naturalny sposób na ograniczenie spożycia tego ważnego składnika. Aby to zrobić, czytaj dalej, aby odkryć najczęstsze przyczyny trądziku. Poniżej wymieniono najlepsze sposoby na zmniejszenie oznak starzenia się skóry i zmniejszenie pojawiania się trądziku.

Wiadomo, że związek między trądzikiem a nadmiernym wydzielaniem sebum występuje w rodzinach. Nadmiar sebum powoduje trądzik, ponieważ zatyka pory skóry. Jest produkowany jako obrona przed bakteriami, ale zbyt duża ilość sebum powoduje problemy skórne. Zablokowane pory stają się zaognione i wypełnione ropą. Blizny potrądzikowe mogą się rozwinąć, jeśli trądzik nie jest odpowiednio wcześnie leczony.

Gruczoły łojowe znajdują się na skórze i są przyczepione do mieszków włosowych. Gruczoły wytwarzają sebum, które jest mieszanką tłuszczów i szczątków komórkowych. Ważne jest, aby skóra była nawilżona i elastyczna. Jednak gdy gruczoły łojowe stają się nadaktywne, powodują pryszcze, zaskórniki i zaskórniki. Na szczęście można temu zapobiec.

Skóra posiada mieszki włosowe, które uwalniają sebum. Jeśli mieszki włosowe są zatkane, w porach gromadzą się bakterie i martwe komórki skóry, co powoduje trądzik. Trądzik może rozwijać się w różnych postaciach, w tym krost, torbieli i guzków. Jeśli sebum pozostanie w zapasie, może zainfekować otaczające tkanki i spowodować infekcję.

Możesz nie zdawać sobie sprawy, że nadmiar kolagenu w skórze jest przyczyną trądziku. Bakterie powodujące trądzik uszkadzają tkankę skórną i osłabiają strukturę komórek w warstwie skóry właściwej. Kolagen, białko najobficiej występujące w skórze właściwej, ma kluczowe znaczenie dla naprawy i wzmocnienia skóry. Tak jak każde skaleczenie musi się zagoić, trądzik potrzebuje również kolagenu, aby się zagoić. Kiedy masz pryszcz, Twoja skóra musi wyprodukować wystarczającą ilość kolagenu, aby naprawić i wzmocnić strukturę.

Naturalną reakcją skóry na stan zapalny jest produkcja większej ilości włókien kolagenowych. Kolagen pomaga skórze naprawić się po ataku trądziku, ale jego zbyt duża ilość może prowadzić do powstawania blizn. Skóra wytwarza kolagen, który leczy infekcję, ale gdy jest nadmiernie produkowany, zatyka pory, powodując powstanie blizny. Na szczęście bliznom po trądziku można zapobiec. Jeśli możesz uniknąć tego stanu, skóra będzie nadal wytwarzać wystarczającą ilość włókien kolagenowych do własnej obrony.

Chociaż nie ma badań potwierdzających związek między suplementami kolagenu a trądzikiem, badania pokazują, że kolagen morski może zdziałać cuda na skórze. Ten rodzaj kolagenu jest również korzystny dla osób cierpiących na trądzik, które chcą zachować zdrową i czystą skórę. Jednak suplementy kolagenowe nie wpływają na bakterie wywołujące trądzik. Nie wpływają na produkcję sebum, co może również prowadzić do zatkania porów. Dlatego przyjmowanie suplementu kolagenowego nie jest dobrym pomysłem na trądzik.

Naukowcy zastanawiają się, czy mutacje genetyczne w kolagenie powodują trądzik. Trądzik występuje, gdy mieszki włosowe zostają zatkane, co jest wynikiem nieprawidłowego białka zwanego kolagenem. Pomimo głośnych niepowodzeń badań klinicznych, wydaje się, że mutacje genetyczne w kolagenie odgrywają rolę w rozwoju choroby. Ponadto mutacje te hamują proces przekształcania kolagenu, co może ostatecznie doprowadzić do rozwoju trądziku.

Naukowcy wykazali, że mutacje genetyczne w kolagenie mogą powodować różne choroby skóry, w tym raka skóry. Kolagen jest najpowszechniejszym białkiem strukturalnym organizmu, a powodowane przez niego nieprawidłowości zostały powiązane z genem. Na przykład osoby z zespołem Winchester i zespołem Franka-Ter Haara cierpią na ciężki trądzik i często doświadczają wad rozwojowych szkieletu, które upośledzają rysy twarzy i hamują wzrost. Z powodu tych warunków podstawowe przyczyny trądziku są nieznane.

Geny odpowiedzialne za produkcję łańcuchów alfa w skórze ulegają translacji na RNA i białko w retikulum endoplazmatycznym komórki fibroblastów. Powstałe białko zawiera potrójną helisę, która zaczyna się na C-końcu i biegnie w kierunku N-końca na wzór zamka błyskawicznego. Proces ten umożliwia następnie montaż łańcuchów a poprzez trimeryzację, która obejmuje również tworzenie włókienek i pro-kolagenów.

Być może słyszałeś, że nadtlenek wodoru i kolagen powodują trądzik, ale jaki jest związek? Cóż, to naprawdę proste: obie te chemikalia są szkodliwe dla twojej skóry. Dodatkowy tlen, który dodają, zabija bakterie i szkodzi zdrowej skórze. Dotyczy to wszystkich nadtlenków, nie tylko nadtlenku wodoru. Z drugiej strony, nadtlenek wodoru jest znacznie mniej skoncentrowany na uszkodzeniu.

Chociaż możesz użyć rozcieńczonego nadtlenku wodoru, aby wysuszyć pryszcz potrądzikowy, powinieneś zachować ostrożność. Chociaż to leczenie może działać na trądzik zapalny, nie jest zalecane dla osób z bardziej zaawansowanym przypadkiem choroby. Ponadto może to pogorszyć twój trądzik, jeśli jest już głęboko w skórze. Najlepszym sposobem użycia tego produktu jest leczenie punktowe. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że nadtlenek wodoru może pogorszyć blizny potrądzikowe. Zaburza powstawanie fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, który jest życiową tkanką łączną w skórze i pomaga w jej gojeniu. Nadtlenek wodoru jest również drażniący dla skóry, więc nie powinien być stosowany na skórze przez długi czas.

Na szczęście istnieje wiele produktów, które łączą te dwa składniki. Nadtlenek benzoilu, najpopularniejszy miejscowy środek przeciwtrądzikowy, jest również doskonałą opcją leczenia trądziku. Jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne oznaczają, że jest doskonałym wyborem dla tych, którzy próbują walczyć z trądzikiem bez operacji lub przestojów. Nadtlenek wodoru ma zarówno właściwości przeciwbakteryjne, jak i przeciwgrzybicze, a oba składniki mogą zabijać bakterie na powierzchni skóry.

Prawdopodobnie słyszałeś, że wysokie dawki witamin mogą powodować trądzik, ale czy rzeczywiście powodują trądzik? Dermatolog Leslie Baumann, autorka The Skin Type Solution, mówi, że witaminy B6 i B12 mogą przyczyniać się do powstawania trądziku, a w niektórych przypadkach mogą nawet wywołać ten stan. Ostrzega jednak, że przyjmowanie tych suplementów bez uprzedniej konsultacji z dermatologiem nie jest dobrym pomysłem.

Tymczasem witamina C odgrywa istotną rolę w zdrowiu skóry. Jest przeciwutleniaczem, który pomaga zapobiegać wytwarzaniu wolnych rodników uszkadzających komórki i tkankę skórną. Witamina A wspomaga również zdrowy wzrost komórek skóry i chroni skórę przed uszkodzeniami środowiska. Przyjmowanie suplementu witaminy C to skuteczny sposób na walkę z trądzikiem i wzmocnienie układu odpornościowego. Na szczęście witamina E znajduje się również w niektórych produktach spożywczych, takich jak brokuły, kalafior, pomidory, szpinak i migdały.

Biotyna, czyli B7, to kolejny rodzaj witaminy B. Zwykle stosuje się ją w celu wzmocnienia paznokci i włosów, ale niektórzy eksperci odkryli, że działa protrądzikowo. Gdy spożycie biotyny przekracza zalecane poziomy, może zakłócać wchłanianie witaminy B5, która reguluje produkcję oleju w skórze. Kiedy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tej witaminy, może powodować ogniska trądziku.

Skóra ma warstwy, warstwa zewnętrzna nazywana jest naskórkiem. Jego górna warstwa nazywana jest warstwą rogową naskórka, która zrzuca martwe komórki i blokuje wilgoć, elektrolity i związki rozpuszczalne w wodzie. Warstwy te chronią skórę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i pomagają nadać jej zdrowy, zroszony blask. Jeśli te warstwy zostaną osłabione, pojawi się trądzik. Dlatego tak ważne jest nawilżanie suchej skóry.

Tak długo, jak Twoja dieta nie zawiera dużych ilości produktów mlecznych, wszystko będzie dobrze. Wyeliminowanie produktów mlecznych i cukrów rafinowanych z diety może pomóc w pozbyciu się trądziku. Ale jeśli problem nie ustąpi, porozmawiaj o tym z dermatologiem. Twoje leczenie trądziku może wymagać bardziej intensywnych działań. Oprócz miejscowych zmian w diecie mogą również pomóc. Jeśli jednak zmiany w diecie i suplementy nie przyniosą rezultatu, być może będziesz musiał zastosować silniejsze leki.

Kolagen to białko, które organizm wytwarza z aminokwasów. Aminokwasy te znajdują się w żywności wysokobiałkowej, w tym w wołowinie, kurczaku i rybach. Możesz również uzyskać poprawkę kolagenu, jedząc dużo ryb, drobiu, jajek, nabiału i fasoli. Powinieneś również uwzględnić w swojej diecie dużo witaminy C i cynku. Owoce cytrusowe i zielone warzywa liściaste są dobrym źródłem tych witamin. Miedź i cynk znajdują się również w pełnych ziarnach i fasoli.

Czy wiesz, że niektóre suplementy kolagenowe zawierają niebezpieczne chemikalia? Te chemikalia są w rzeczywistości bardzo niebezpieczne i zostały powiązane z wypryskami trądziku. Te składniki mogą powodować ogólnoustrojowe stany zapalne i wyprysków skórnych. Niektóre firmy również nie wymieniają składników w swoich produktach. I nawet jeśli etykieta mówi, że te suplementy są „nie zatyka porów”, mogą zawierać składniki zatykające pory. Dlatego przed zakupem suplementu kolagenowego sprawdź etykietę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *