Dlaczego kolagen nie działa

Być może zastanawiasz się, dlaczego kolagen nie działa, ale prawda jest taka, że nie ma dowodów na to, że suplement pomoże poprawić kondycję skóry. W rzeczywistości niektóre badania wykazały, że myszy z wysokim poziomem kolagenu w skórze mają więcej peptydów kolagenowych niż te o niskim poziomie. Możliwe jednak, że ludzki układ pokarmowy rozkłada kolagen na proste aminokwasy, zanim dotrze do skóry właściwej i nie wiadomo, czy takie produkty pomogą skórze. Dostępnych jest jednak wiele marek, które wykorzystują hydrolizowane formy kolagenu, które są łatwo wchłaniane przez jelita i nie wpływają na skórę.

FDA nie reguluje suplementów kolagenowych i nikt ich nie badał. Było wiele internetowych rozmów na temat ich skutków ubocznych i braku skuteczności, ale nie ma twardych i szybkich dowodów naukowych na poparcie tych twierdzeń. Chociaż kolagen ma solidne osiągnięcia, nie działa dobrze jako suplement miejscowy. Co więcej, większość firm produkujących suplement przestrzega federalnych dobrych praktyk produkcyjnych, co oznacza, że są wolne od szkodliwych zanieczyszczeń.

Chociaż nie ma badań potwierdzających skuteczność doustnych suplementów kolagenowych, branża suplementów ma dobre wyniki i dużą liczbę dowodów potwierdzających ich stosowanie. Istnieje wiele badań nad kolagenem, w tym na ludziach, ale większość z nich została przeprowadzona na zwierzętach, więc wyniki nie zawsze są dokładne. Oznacza to, że kupowane suplementy kolagenowe niekoniecznie są bezpieczne. Należy zauważyć, że bezpieczeństwo tych produktów jest głównym problemem, dlatego tak wiele osób nadal sceptycznie odnosi się do ich skuteczności.

Pomimo mieszanych wyników tych badań, kolagen od wieków jest stosowany jako suplement diety, a jego długa historia bezpieczeństwa i skuteczności sprawia, że jest to doskonały wybór dla wielu konsumentów. Chociaż FDA nie monitoruje suplementów doustnych, zawierają one wiele korzyści. Jest doskonałym źródłem białka i ma mniej cukru i sodu niż większość innych suplementów, dlatego ważne jest, aby znać ich udokumentowane osiągnięcia i unikać wszelkich pułapek.

Chociaż suplementy kolagenowe mogą nie działać, istnieje wiele korzyści. Badania pokazują, że poprawiają nawilżenie i elastyczność skóry oraz mogą pomóc w starzeniu się skóry. Wykazano również, że zmniejsza ból stawów u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów i sportowców. Choć suplementacja kolagenem nie jest zalecana, w wielu przypadkach jest bezpieczna i skuteczna. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo suplementów, skonsultuj się z lekarzem. FDA nie monitoruje składników stosowanych w produktach kolagenowych.

Ponieważ suplementy kolagenowe są wytwarzane z kości i tkanek zwierzęcych, nie ma możliwości sprawdzenia, czy poprawią elastyczność skóry. Ponadto mogą być szkodliwe dla zdrowia. Nie zaleca się przyjmowania suplementu kolagenowego, jeśli jesteś uczulony na produkty pochodzenia zwierzęcego. Chociaż niektóre badania wykazują pozytywne wyniki, ryzyko wystąpienia alergii i działań niepożądanych jest bardzo małe. Jeśli martwisz się ryzykiem, skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem suplementu kolagenowego.

Wiele badań wykazało, że suplementy kolagenowe mogą poprawić nawilżenie i elastyczność skóry. Mogą pomóc zmniejszyć oznaki starzenia i poprawić elastyczność skóry. Ponadto niektóre badania wykazały, że suplementacja suplementami kolagenowymi zmniejsza ból stawów. Ponadto może poprawić zdrowie stawów i promować gojenie. Suplement może również pomóc w wielu innych problemach, takich jak zapalenie stawów. Jeśli więc zastanawiasz się, dlaczego kolagen nie działa, sprawdź metabolizm i odżywianie swojego organizmu.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego kolagen nie działa, nie jesteś sam. Nie ma udokumentowanych osiągnięć. Istnieje wiele dowodów potwierdzających korzyści płynące z kolagenu. W rzeczywistości istnieje wiele badań nad kolagenem, a ludzie już przyjmują go jako suplement. To dobra wiadomość. I nie chodzi tylko o nawilżenie skóry. Poza tym jest również korzystny dla twoich stawów i zdrowia stawów.

Niektóre badania wykazały, że suplementy kolagenowe mogą powodować różne skutki uboczne. Niedawne badanie 53 starszych mężczyzn wykazało, że przyjmowanie suplementu zawierającego kolagen zwiększyło przyrost masy mięśniowej. Ale pomimo tych negatywnych doniesień niektórzy ludzie doświadczyli czegoś przeciwnego. To dlatego, że suplement ma słabe osiągnięcia. Ale dobrą wiadomością jest to, że jest bezpieczny. Więc jakie są złe pigułki kolagenowe? To tylko kilka z nich.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *