Dlaczego kolagen jest ważny

Kolagen Colway jest białkiem, które może pomóc utrzymać zdrowe kości. Jest on dostępny w wielu produktach spożywczych. Żółtka jaj, bulion kostny i białko serwatkowe w proszku zawierają kolagen. Możesz również wziąć suplement kolagenowy, który powinien być wykonany ze składników klasy farmaceutycznej. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni suplement dla swoich potrzeb, ponieważ nie wszystkie suplementy kolagenowe są takie same.

Żelatyna

Żelatyna i kolagen to białka, które są ważne dla ludzkiego organizmu. Ogólnie rzecz biorąc, są one łatwe do strawienia, ale istnieją pewne obawy dotyczące ich trawienia. Jeśli obawiasz się problemów z trawieniem, możesz zacząć od niskiej dawki i stopniowo ją zwiększać. Kolagen jest szczególnie ważny, ponieważ zapewnia strukturę tętnic, co może zapobiegać miażdżycy. Małe badanie przeprowadzone w 2017 roku wykazało, że osoby, które spożywały osiem gramów tripeptydów kolagenowych dwa razy dziennie, miały mniej sztywne tętnice i były w niższym stopniu zagrożone chorobą.

Gelatyna i kolagen nie są kompletnymi białkami i nie powinny zastępować całkowitego białka w diecie. Nie są one znane z tego, że stymulują wzrost mięśni, ale małe badanie 25 mężczyzn wykazało, że suplementy kolagenowe mogą pomóc w poprawie masy ciała, składu ciała i siły mięśni. Wykazano również, że jest korzystny dla starszych mężczyzn cierpiących na sarkopenię, rodzaj choroby wyniszczającej związanej z wiekiem.

Kolagen i żelatyna mogą pomóc w zapobieganiu chorobom układu pokarmowego i zmniejszyć ból stawów. Mogą również poprawić jakość snu i nastrój. Wykazano nawet, że żelatyna zmniejsza uczucie głodu. Są również korzystne dla serca i układu kostnego. Promują również pełnię, która jest niezbędna do zdrowego zarządzania wagą.

Gelatyna jest bogatym źródłem aminokwasów, w tym glicyny. Ten niezbędny aminokwas pomaga naprawić uszkodzone białka w organizmie. Pomaga również wzmocnić wyściółkę jelit i zmniejsza stan zapalny. Glicyna jest niezbędna w budowie tkanek łącznych. Łyżka stołowa żelatyny zawiera sześć gramów białka.

Kolagen to kolejna ważna substancja w naszej diecie. Może sprawić, że nasze ciała staną się silniejsze i będą wyglądać młodziej. Może również pomóc w bólu stawów i poprawić zdrowie jelit. Hydrolizowany kolagen ma więcej korzyści niż żelatyna i jest bardziej wszechstronny w organizmie. Możesz nawet dodać peptydy kolagenowe do zimnych napojów bez procesu żelowania.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że żelatyna i kolagen są bezpieczne do spożycia. Białko znajdujące się w kolagenie jest niezbędne do utrzymania zdrowego funkcjonowania kości, mięśni i stawów. Spożywanie go może również sprawić, że nasza skóra, włosy i paznokcie będą zdrowsze.

Peptydy żelatyny

Peptyd żelatyny to rodzaj białka, podobnie jak kolagen, który ma niską masę cząsteczkową. Oznacza to, że może łatwo rozpuścić się w wodzie. Nie będzie wiązał się z innymi substancjami i nie będzie się pienił ani emulgował. Jej niska masa cząsteczkowa oznacza również, że może być dodana do praktycznie każdego produktu. Żelatyna jest białkiem, ale niepełnym, bo brakuje w niej tryptofanu. W związku z tym ma zerowy wynik strawności. Powodem tego jest to, że białka z niezbędnymi aminokwasami są strawne, ale żelatyna nie jest.

Peptydy kolagenowe wykazano, że poprawiają skład ciała, w tym zdolność do redukcji tłuszczu. Kolagen jest również znany z poprawy elastyczności skóry i ochrony mieszków włosowych. Kolagen jest również ważny dla układu sercowo-naczyniowego. Chroni tętnice przed uszkodzeniem i może zapobiegać miażdżycy. W małym badaniu z 2017 roku ludzie, którzy spożywali 8 gramów tripeptydów kolagenowych dwa razy dziennie przez sześć miesięcy, mieli znacznie mniejszą sztywność w swoich tętnicach.

Peptydy żelatynowe i kolagenowe są również korzystne dla zdrowia jelit i młodej skóry. Oba składają się z białka i można je znaleźć w większości żywności i napojów. Po rozpuszczeniu w wodzie stają się przejrzystą, żelową substancją. To pomaga organizmowi wchłonąć białko i rozprowadzić je do różnych części.

Fibryle białka kolagenowego mają masę cząsteczkową 300 000 Da. Te fibryle białkowe są rozbijane na mniejsze peptydy podczas hydrolizy. W żelatynie proces ten przebiega podobnie jak w przypadku kolagenu, a peptydy są produktem tej hydrolizy. Do najczęściej stosowanych enzymów w procesie hydrolizy należą papaina, alkalaza i a-chymotrypsyna. Zastrzeżona mieszanka enzymów używanych przez producenta określi długość procesu.

Gelatyna i kolagen są zarówno białkami, które organizm potrzebuje, aby funkcjonować prawidłowo. Kolagen jest główną częścią tkanek łącznych w organizmie i stanowi około jednej trzeciej masy naszego ciała. Kolagen zawiera aminokwasy, które są trudne do uzyskania z innych źródeł białka. Dlatego żelatyna jest doskonałym sposobem na uzyskanie zdrowej dawki tych aminokwasów.

Kolagen morski

Jeśli rozważasz zakup kolagenu morskiego, istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przed zakupem. Pierwszym z nich jest koszt. Różne marki i produkty będą miały różne ceny. Te droższe mają tendencję do posiadania lepszej jakości. Jeśli jesteś na budżet, należy przejść do niższej cenie produktu, ale nie skąpić na jakość. Czytaj opinie i rób badania przed zakupem.

Innym czynnikiem jest szybkość wchłaniania. Kolagen morski jest łatwiej wchłaniany przez organizm niż inne źródła kolagenu. Jego szybkość wchłaniania jest około 1,5 razy szybsza niż innych form kolagenu. To sprawia, że jest on doskonałym źródłem kolagenu. Codzienne przyjmowanie suplementu z kolagenem morskim to doskonały sposób na utrzymanie zdrowej skóry. Poprawia również nawilżenie i jędrność.

Kolagen morski wykazał również obietnicę w promowaniu wzrostu włosów i zmniejszaniu ich utraty. Dodatkowo, może poprawić gęstość kości i zmniejszyć ból stawów. W badaniu z udziałem kobiet po menopauzie, naukowcy odkryli, że przyjmowanie codziennego suplementu kolagenu morskiego spowodowało zmniejszenie bólu stawów po 12 tygodniach. Chociaż dalsze badania są konieczne, wyniki były zachęcające.

Choć wyniki jednego badania nad kolagenem morskim są zachęcające, badanie było małe, a wyniki nie mogą być ekstrapolowane na inne grupy. Dodatkowo, różne części twarzy reagowały inaczej na suplementację. Te czynniki mogą wskazywać na podstawowe czynniki, które nie zostały odpowiednio uwzględnione w badaniu. Tak więc, przy wyborze suplementu, upewnij się, że skonsultujesz się z lekarzem i przeczytasz recenzje kilku produktów.

Oceny i recenzje klientów są ważną częścią określania jakości produktu kolagenu morskiego. Upewnij się, że produkt jest wykonany w obiekcie zarejestrowanym w GMP i jest testowany pod kątem jakości. Należy również wziąć pod uwagę cenę. Jeśli jest droższy niż inny przedmiot, może być lepiej wybrać inną opcję.

Kolagen znaleziony w kolagenie morskim może pomóc w promowaniu gojenia się ran. Jest ważnym składnikiem matrycy skórnej skóry i jest niezbędny do regeneracji tkanki skórnej po deformacji lub urazie. Może również promować syntezę białek i proliferację komórek. Poprawia również nawilżenie i elastyczność skóry.

,.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *