Definicja kolagenu – uzyskaj skórę, o jakiej zawsze marzyłeś!

Jeśli szukałeś produktów do pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry, prawdopodobnie często słyszałeś termin „definicja kolagenu”. Co to jest? To wyjaśnienie, z czego wykonany jest produkt. Jest to część białka, która tworzy Twoją skórę, która pomaga zachować jej elastyczność, rozciągliwość i giętkość. kolagen jest również podstawowym białkiem strukturalnym w różnych strukturach tkanki łącznej obecnych w twoim ciele, stanowiąc około 25% materiału białkowego twojego ciała.

Więc co to właściwie jest? Cóż, kolagen to prosty polimer (podobny do struny materiał), który jest obecny we wszystkich żywych organizmach. Jest to substancja naturalnie występująca w skórze, przy czym najczęstszą formą jest keratyna, która znajduje się we włosach i paznokciach. W bardziej złożonych postaciach kolagen można zobaczyć w pępowinie, chrząstce i płytkach kostnych.

Teraz wiemy, czym jest kolagen, ale dokładnie jak wpływa na proces starzenia? Definicja kolagenu jest nieco skomplikowana, więc podzielmy ją. Kiedy się rodzimy, zawartość kolagenu w naszych ciałach jest dość wysoka. Oznacza to, że wraz z wiekiem nasze ciała są w stanie wytworzyć go mniej. Tak więc, wraz z wiekiem, spadek zawartości kolagenu jest tym, co powoduje, że nasza skóra wiotczeje i tworzy zmarszczki.

Istnieje wiele sposobów wykorzystania kolagenu w naszym codziennym życiu. Jednym z nich jest leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Reumatoidalne zapalenie stawów dotyka prawie 40 milionów Amerykanów, a większość z tych przypadków dotyczy pogorszenia stanu chrząstki kolan i rąk. Chrząstka to materiał, który utrzymuje kości na miejscu. Gdy ulega erozji, kość może się ocierać, powodując ból i stan zapalny.

Ponieważ definicja kolagenu jest nieco myląca, pozwól, że przedstawię Ci kilka podstawowych informacji o produktach kolagenowych, zanim przejdę do bardziej szczegółowej definicji kolagenu. Niektóre produkty przeciwstarzeniowe zawierają kolagen jako składnik. Suplementy kolagenowe można również przyjmować doustnie lub stosować miejscowo.

Zanim podejmiesz decyzję, który produkt przeciwstarzeniowy zastosować, koniecznie przeczytaj listę składników na produktach. Poszukaj słów „kolagen wołowy” lub „mosesencja”. Te słowa są używane do wskazania kolagenu pochodzącego ze źródeł krów i świń. Nie ma roślinnych źródeł kolagenu, więc trzymaj się z dala od tego typu produktów.

Teraz przyjrzyjmy się bliżej definicji kolagenu. Kolagen odgrywa ważną rolę w procesie starzenia, ale tylko w określony sposób. Nie może w pełni zastąpić elastyny w skórze i nie może całkowicie zatrzymać rozkładu kwasu hialuronowego przez enzymy w skórze. Kolagen zasadniczo działa, aby zapobiec rozpadowi tkanek.

Ponieważ twoje ciało nie może samodzielnie wytwarzać kolagenu, suplementacja kolagenu jest ważna. Kolagen można pozyskać ze skóry, zażywając tabletki kolagenowe. Suplementy kolagenowe można również przyjmować doustnie, ale nie należy ich przyjmować bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Pamiętaj, że definicja kolagenu została tutaj uproszczona ze względu na przejrzystość.

Zajmie kilka miesięcy konsekwentnego stosowania suplementacji kolagenem, aby zobaczyć widoczne rezultaty. Powodem, dla którego wymaga to czasu, jest to, że na bieżąco buduje nowy kolagen. Podczas gdy Twoja skóra naprawia uszkodzenia, kolagen buduje również nowe komórki skóry w stałym tempie, nadając skórze gładszy wygląd i lepszy ogólny koloryt.

Więc co powoduje utratę kolagenu w naszych ciałach? Wraz z wiekiem poziom kolagenu zaczyna się zmniejszać. To nie produkcja kolagenu powoduje problem, to ciągły rozpad tej tkanki powoduje szkody. Ciągły rozpad kolagenu w naszej skórze prowadzi do powstawania zmarszczek, zwiotczenia skóry i ogólnego starzenia się wyglądu. Aby spowolnić proces starzenia, musisz uzupełnić poziom kolagenu w skórze.

Możesz samodzielnie uzupełnić kolagen za pomocą suplementów kolagenowych, ale nie są one niezawodne. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą definicję kolagenu, będziesz musiał użyć produktu ze znaczną ilością czystego kolagenu. Znalezienie tego rodzaju produktów może wydawać się niewykonalnym zadaniem, ale dostępnych jest kilka skutecznych. Wiele dostępnych obecnie na rynku produktów do pielęgnacji przeciwstarzeniowej zawiera wszystkie naturalne składniki, w tym kolagen. Produkty te mogą być bardzo skuteczne w zapewnianiu młodzieńczego wyglądu, którego pragniesz, ale są również wystarczająco bezpieczne do codziennego stosowania.

Dobrym naturalnym produktem zawierającym kolagen jest CynergyTK. Ten składnik pochodzi z wełny owiec w Nowej Zelandii. Jest to całkowicie naturalny związek, który pomaga stymulować odrost kolagenu w skórze. Szukając najlepszych produktów definiujących kolagen, trzymaj się z dala od suplementów kolagenowych i wybieraj produkty naturalne. Uzyskasz lepsze rezultaty i bezpieczniejszy sposób na pielęgnację skóry.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *