Czy napoje z kolagenem naprawdę działają?

W branży, która twierdzi, że koncentruje się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, można by pomyśleć, że istnieją napoje kolagenowe skuteczne w odchudzaniu. W końcu można było po prostu wypić kilka butelek i zobaczyć natychmiastowe efekty. Problem w tym, że większość z tych produktów to w dużej mierze fikcja. Szybkie spojrzenie na światową szafkę pokazuje, że istnieje wiele innych napojów odchudzających, które twierdzą, że zawierają te białka, ale tak naprawdę nic nie robią. To właśnie ta duża rozbieżność między prawdą a fikcją sprawia, że trudno stwierdzić, czy napoje kolagenowe w ogóle są skuteczne. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bardziej szczegółowo.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku napojów kolagenowych, jest to, że w rzeczywistości nie zawierają tych białek. Są powszechnie znane jako oleje pochodzenia zwierzęcego, które mają pomagać w kuracjach przeciwstarzeniowych i przeciwzmarszczkowych. Faktem jest, że nie ma naukowych dowodów na to, że oleje pochodzenia zwierzęcego są w ogóle korzystne dla skóry. Oleje pochodzenia zwierzęcego zapewniają platformę do miejscowego stosowania wszelkiego rodzaju środków ściągających i nawilżających skórę. Pośrednio wpływa to na redukcję zmarszczek i sprawia, że nieinwazyjne zabiegi przeciwzmarszczkowe stają się nieskuteczne.

Drugą rzeczą, o której należy pamiętać o napojach kolagenowych, jest to, że nie są one skuteczne w odchudzaniu z powodu braku niezbędnych składników. Większość dostępnych napojów kolagenowych będzie składać się głównie z koktajli białkowych, które w dużej mierze składają się z niezdrowej białej mąki. Kwas hialuronowy jest również zawarty w tych produktach, pomimo twierdzeń, że są zdolne do zwiększania poziomu kwasu hialuronowego w skórze. Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem zdrowej skóry, ponieważ zapewnia skórze naturalne uzupełnianie utraconego kwasu hialuronowego poprzez dyfuzję. Faktem jest, że białka te, mimo że są w postaci płynnej, nie mogą łatwo przeniknąć przez skórę ze względu na jej słabą lepkość.

Produkty te zazwyczaj zawierają również kolagen, elastynę i kwas hialuronowy jako wypełniacze, z których wszystkie są bezużyteczne jako skuteczne składniki. Aby doświadczyć korzyści płynących z napoju kolagenowego lub podobnego roztworu do stosowania miejscowego dla starzejącej się skóry, musisz znaleźć firmę, która zajmuje się opracowywaniem produktów, które mają za zadanie wypełnić luki między zmarszczkami poprzez bezpośrednie dostarczanie związków budulcowych tkanek do dotkniętych obszarów. W rzeczywistości można to osiągnąć na dwa sposoby. Jedna metoda polega na zastosowaniu systemu dostarczania składającego się z białek, podczas gdy druga metoda polega na zastosowaniu nieinwazyjnej metody nieablacyjnej, która pozwoli zwiększyć tempo produkcji związków budulcowych tkanek w skórze.

Szukając idealnego suplementu kolagenowego, należy uważać na produkty, które twierdzą, że zawierają kolagen i elastynę jako składniki. Są to substancje w Twoim ciele, które są odpowiedzialne za umożliwienie Ci utrzymania elastyczności Twojej skóry. Niestety nie ma znanych sposobów na uzupełnienie utraconej tkanki, więc będziesz musiał polegać na produkcie do stosowania miejscowego, który zawiera funkcjonalną keratynę. W rzeczywistości jest to fuzja białek, enzymów i cynku, która służy do stymulowania wzrostu tempa produkcji kolagenu i elastyny. To składnik, którego potrzebujesz, aby uzyskać jędrniejszą, pozbawioną zmarszczek skórę.

Aby miejscowa formuła kolagenu była uważana za najlepszy suplement kolagenowy, musi zawierać mieszankę Cynergy TK, ekstraktu z wodorostów Phytessence Wakame i oleju z pestek winogron. Cynergy TK to fuzja enzymów i cynku, która będzie stymulować tempo produkcji kolagenu i elastyny. Ekstrakt Phytessence Wakame spowoduje, że enzym hialuronidaza przestanie działać destrukcyjnie, co pozwoli Ci zachować więcej ujędrniającej tkanki. Olej z pestek winogron nawilży Twoją skórę, a jednocześnie będzie miał właściwości, które zamienią syntetyczne tłuszcze w zdrową substancję, której potrzebuje Twoja skóra. Wszystkie te związki łączą się, aby stworzyć idealną formułę kolagenu, która skutecznie usunie Twoje zmarszczki.

Najlepsze suplementy kolagenowe będą również zawierać funkcjonalną keratynę. W rzeczywistości jest to mieszanka białek keratynowych, które zostały wyekstrahowane z różnych gatunków owiec. Funkcjonalna keratyna ma zdolność stymulowania tempa produkcji kolagenu i elastyny. To, co czyni ten związek wyjątkowym, to fakt, że w badaniach klinicznych wykazano, że jest do czterech razy skuteczniejszy niż kolagen pozyskiwany ze skóry bydlęcej lub kopyt zwierzęcych. Jest to o wiele silniejszy składnik niż jakiekolwiek inne dostępne peptydy kolagenowe.

Jeśli chcesz cieszyć się planem diety, który pomoże Ci schudnąć, to napoje kolagenowe zawierające Funkcjonalną Keratynę zdecydowanie nie są dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak połączysz te produkty z rozsądnym planem diety, który obejmuje dietę bogatą w błonnik, z pewnością zaczniesz widzieć dramatyczne wyniki. Pamiętaj jednak, że utrata wagi wymaga trochę wysiłku, więc nie oczekuj wyników z dnia na dzień. Pamiętaj, że najtrudniejszą częścią każdego planu dietetycznego jest utrzymywanie motywacji przed sobą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *