Czy kolagen powoduje zaparcia?

Być może słyszałeś w telewizji lub w gazetach, że zabiegi kolagenowe mogą powodować zaparcia. Jest to jednak całkowicie fałszywe! Prawdą jest, że okrężnica musi zostać oczyszczona z toksyn i innych odpadów. Jednak twoje ciało jest wystarczająco inteligentne, aby się oczyścić i nie są potrzebne żadne specjalne środki do oczyszczania jelita grubego. Zabiegi kolagenowe przyniosą tylko korzyści poprzez zwiększenie produkcji własnych naturalnych włókien kolagenowych i elastynowych.

Niestety nie są znane żadne korzyści z zabiegów kolagenowych. Twoje ciało może wyprodukować własny kolagen, ale rozbicie białka znajdującego się w kolagenie zajmuje bardzo dużo czasu. Również czas, jaki zajmuje, zależy od rodzaju używanego kolagenu. Lepsze rodzaje kolagenu będą się rozkładać dłużej.

Jeśli próbujesz schudnąć, twoje ciało prawdopodobnie ma dużo niepotrzebnych odpadów. Niektórzy ludzie stracili nawet kilka kilogramów, po prostu odcinając kawę. Jednak zmniejszenie ilości kawy w diecie nie wpłynie zbytnio na zmniejszenie ilości odpadów wytwarzanych przez organizm. Większość ludzi po prostu nie pije wystarczającej ilości wody każdego dnia. Zalecana ilość to około ośmiu szklanek wody dziennie. Nawet jeśli wypijesz dużo wody, okrężnica nadal nie zostanie całkowicie oczyszczona.

Kiedy twój układ trawienny działa nieefektywnie, będzie wytwarzał więcej odpadów, niż jest w stanie wydajnie strawić. Ten dodatkowy materiał odpadowy pozostanie w twoich jelitach przez długi czas. W końcu zacznie blokować małe przejście używane przez okrężnicę do usuwania odpadów z organizmu. Kiedy kanał staje się zatkany, stolec może nie być w stanie przejść, co prowadzi do zaparć.

Nawet jeśli wypijesz dużo wody, kolagen nie wyjdzie wraz z nim z okrężnicy. To wyjaśnia, dlaczego niektórzy ludzie wydają się mieć zaparcia po leczeniu kolagenem. Przeszli już nawadnianie okrężnicy. Jedyny sposób, w jaki będą w stanie wydalić zaparcia, to spożycie dużej ilości błonnika. Błonnik pomoże wypchnąć odpady z jelit.

Czy zabiegi kolagenowe poprawią stan zdrowia jelita grubego? Tak, ale tylko jeśli bierzesz również błonnik. Ponieważ kolagen jest zbyt duży, aby przejść przez małe kanały zwykle używane przez okrężnicę, ich oczyszczenie nie pomoże. Jeśli chcesz, aby okrężnica znów działała prawidłowo, musisz zastąpić ją nowymi komórkami. Możesz zwiększyć spożycie błonnika, a także dostarczyć organizmowi dodatkowy kolagen i inne przeciwutleniacze.

Minusem zabiegów kolagenowych jest to, że zwykle nie działają od razu. Zazwyczaj organizm potrzebuje około sześciu miesięcy, aby wchłonąć wystarczającą ilość kolagenu, aby zauważalnie zmienić Twój wygląd. Będziesz także musiał zażywać błonnik, aby uzupełnić utracone składniki odżywcze. Ponadto może się okazać, że czas potrzebny na poprawę samopoczucia wpływa na wyniki. Jeśli cierpisz na przewlekłe zaparcia, zauważalna poprawa może potrwać dłużej.

Podsumowując, zabiegi kolagenowe są bezpieczne do okazjonalnego stosowania. Mogą być stosowane do poprawy wyglądu zmarszczek na twarzy, szyi i klatce piersiowej. Jednak ważne jest, aby nie używać ich jako zamiennika prawidłowego nawadniania okrężnicy. O ile nie przyjmujesz również suplementów z błonnikiem, spożywanie wystarczającej ilości błonnika zapewni wystarczające nawodnienie, aby zabiegi kolagenowe były bardziej skuteczne.

Wiele osób uważa, że płukanie okrężnicy jest niezbędne do oczyszczenia okrężnicy. W rzeczywistości tak nie jest. Okrężnica to nie łazienka i nie trzeba jej czyścić żrącymi środkami chemicznymi. W rzeczywistości wypłukiwanie odpadów z okrężnicy samo w sobie jest formą oczyszczania.

Kiedy wypłuczesz odpady z okrężnicy, część z nich wróci do reszty systemu. Dlatego nawadnianie okrężnicy nie powinno być traktowane jako środek czyszczący. Ponadto zastrzyki z kolagenu mogą wyglądać dobrze, ale nie powinieneś ich robić, jeśli cierpisz na zaparcia. Poza tym, jeśli masz złe nawyki żywieniowe i nie ćwiczysz regularnie, nie będziesz w stanie wchłonąć wystarczającej ilości kolagenu, aby coś zmienić. Istnieją inne, znacznie bezpieczniejsze sposoby na ujędrnienie okrężnicy bez użycia ostrych chemikaliów.

Jeśli chcesz zastosować irygację okrężnicy jako sposób na pozbycie się zaparć, możesz również rozważyć użycie naturalnych środków przeczyszczających, takich jak suplementy błonnika lub ziołowe środki przeczyszczające, takie jak aloes. Oba te produkty pomagają zmiękczyć stolec, dzięki czemu łatwiej go wydalić. Inną alternatywą jest picie większej ilości wody. Zwiększenie spożycia wody nie tylko pomoże oczyścić okrężnicę, ale także poprawi ogólny stan zdrowia.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *