Czy kolagen będzie powodował trądzik?

Zwiększenie spożycia kolagen Colway może pomóc Twojej skórze pozostać młodą i elastyczną. Dzieje się tak, ponieważ wiadomo, że jest on skuteczny w zwalczaniu wolnych rodników i innych czynników środowiskowych, które uszkadzają skórę. Ponadto, kolagen jest często stosowany w kosmetykach. Na szczęście istnieje wiele suplementów zawierających kolagen, które możesz wziąć, aby zapewnić sobie codzienną dawkę.

Białko shey

Białko hey stało się popularnym suplementem wśród kulturystów i sportowców. Aminokwasy zawarte w tym białku są ważne dla budowania mięśni. Jednak powinieneś wiedzieć, że białko serwatkowe może również powodować trądzik. Jeśli już masz trądzik, to może być najlepiej, aby uniknąć podejmowania go.

Jeśli używasz białka serwatki, należy spróbować wyciąć z powrotem. To dlatego, że białko serwatkowe może zwiększyć produkcję testosteronu, który został znany, aby wywołać trądzik. Ponadto, białko serwatkowe może zakłócać przetwarzanie cukru we krwi, powodując inflammation.

Innym problemem jest to, że białka mleka może zwiększyć ilość sebum na skórze. Sebum zatyka pory i wspomaga rozwój trądziku. Aby temu zapobiec, należy wybrać białko w proszku, które nie zawiera mleka.

Jeśli już cierpisz na trądzik, powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, czy białko serwatkowe jest winowajcą. Jeśli nadal się martwisz, możesz również rozważyć przejście na białko w proszku, które zawiera składniki pochodzenia roślinnego.

Białko serwatkowe zawiera hormon zwany insulinopodobnym czynnikiem wzrostu-1 (IGF-1). Jest on podobny do insuliny i odgrywa kluczową rolę we wzroście komórek. Kiedy poziom IGF-1 wzrasta, mogą one stymulować produkcję androgenów. Te androgeny mogą następnie nadmiernie stymulować gruczoły olejowe, co prowadzi do trądziku.

Małe badanie wykazało, że wysokie spożycie białka serwatkowego może zwiększyć ilość trądziku na twarzy. Dzieje się tak, ponieważ białko serwatkowe może stymulować produkcję androgenów testosteronu i IGF-1.

Niektórzy dermatolodzy twierdzą, że związek między białkiem serwatkowym a trądzikiem jest skomplikowany. Niemniej jednak, niektóre badania wykazały, że białko serwatkowe może faktycznie poprawić stan Twojej skóry.

Kolagen morski

Suplementy kolagenowe mogą być świetnym sposobem, aby pomóc Ci zwalczyć trądzik. Kolagen jest białkiem strukturalnym w organizmie, które wspiera mięśnie i kości. Działa również jako antyoksydant.

Kolagen jest dostępny zarówno w produktach miejscowych, jak i suplementach diety. Możesz znaleźć suplementy kolagenowe w różnych formach, w tym proszku, kapsułek i kremu.

Suplementy kolagenowe składają się z białek aminokwasowych, które mają liczne korzyści zdrowotne. Niektóre preparaty wykorzystują hydrolizowany kolagen, podczas gdy inne zawierają peptydy kolagenowe. Oprócz pomocy w poprawie trawienia, suplementy te mogą być w stanie przyspieszyć proces gojenia się skóry i pomóc w walce z trądzikiem.

W ludzkim ciele znajduje się 28 różnych typów kolagenu. Najbardziej obfitym typem jest kolagen typu 1. Ten typ to ten, który pomaga utrzymać skórę elastyczną i nawilżoną.

Kolagen morski jest formą tego typu białka. Jest on zazwyczaj pozyskiwany z łusek ryb lub skóry.

W przeciwieństwie do kolagenu bydlęcego, jest on bezwonny i bez smaku. Ponadto peptydy kolagenu morskiego są lekkostrawne. Są również skutecznym środkiem przeciwzapalnym.

Kolagen morski to świetna opcja dla osób, które są wegetarianami lub weganami. Ci, którzy są uczuleni na ryby lub owoce morza, mogą chcieć uniknąć stosowania tego suplementu.

Kolagen wykazano, że jest doskonałym środkiem nawilżającym dla skóry. Może również dostarczyć organizmowi aminokwasów, których potrzebuje do heal.

Jednakże suplementy kolagenowe, które wybierzesz, powinny być najlepsze dla Twoich konkretnych potrzeb. Upewnij się, aby sprawdzić z lekarzem przed podjęciem każdego nowego suplementu. Zwłaszcza jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki.

Wybierając suplement, szukaj renomowanej marki, która posiada weryfikację strony trzeciej.

Tłusta skóra

Istnieje wiele powodów, dla których możesz doświadczyć tłustej skóry, ale niektóre z bardziej oczywistych to genetyka, czynniki środowiskowe, a nawet pogoda. Zawsze warto skonsultować się z dermatologiem w tej sprawie, a codzienna pielęgnacja skóry może odegrać dużą rolę w minimalizowaniu tych kłopotliwych pryszczy. Na szczęście nie jesteś sama – jeśli masz skłonność do trądziku, istnieje szeroka gama skutecznych produktów do wyboru.

Choć najlepszym sposobem na zachowanie świeżości jest mycie twarzy, nie chcesz przesadzić z rutynowym szorowaniem i oczyszczaniem. Z tego powodu sensowne jest użycie lekkiego, niekomedogennego kremu nawilżającego, aby upewnić się, że Twoja twarz nie będzie zbyt sucha. Jeśli jednak zdarzy ci się wtrzeć w twarz trochę za dużo, szybki dotyk z bibułką sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się jak milion dolarów.

Najnowszą i najseksowniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej skóry, jest spryskanie jej letnim roztworem wodnym, który pomoże ci pozbyć się nadmiaru oleju i pozostawi czystą i świeżą twarz. Krem nawilżający zawierający humektanty, takie jak gliceryna, poprawi również elastyczność skóry, pomagając jej zatrzymać wilgoć i zminimalizować drobne linie i zmarszczki. W zależności od rodzaju skóry, może się okazać, że lżejszy krem nawilżający jest wszystkim, czego potrzebujesz.

Wysokiej jakości krem nawilżający jest również dobrym pomysłem, jeśli spędzasz dzień na słońcu. Jest to szczególnie prawdziwe w cieplejszych miesiącach, kiedy Twoja skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia słoneczne. Aby być bezpieczną, powinnaś nakładać krem z filtrem za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz, bez względu na to, jak jasna lub słoneczna może być pogoda.

Stres tlenowy

Trądzik jest stanem skóry, który charakteryzuje się stanem zapalnym i obecnością peroksydacji lipidów. Należy jednak pamiętać, że proces peroksydacji lipidów nie jest główną przyczyną trądziku. Zamiast tego występuje on z powodu stresu oksydacyjnego.

Stres oksydacyjny odnosi się do braku równowagi między produkcją utleniaczy a zdolnością antyoksydacyjną skóry. Jest to proces, który wpływa na kilka procesów komórkowych. Może również prowadzić do różnych niekorzystnych skutków, w tym uszkodzenia komórek, zapalenia, immunosupresji, przedwczesnego starzenia się i kancerogenezy.

Skóra jest złożonym organizmem, na który wpływa stres oksydacyjny. Wolne rodniki mogą być generowane przez toksyczne substancje chemiczne, takie jak dym z papierosów lub urządzeń grzewczych, a także przez czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenia. Kiedy organizm jest narażony na nadmiar wolnych rodników, mogą one zmieniać strukturę białek i kwasów nukleinowych.

W dodatku stres oksydacyjny może indukować metaloproteinazy macierzy, które degradują kolagen. Wynikająca z tego agregacja białek może dodatkowo prowadzić do trądziku.

Oprócz wolnych rodników, stres oksydacyjny może być również wywołany przez śladowe ilości jonów metali. Jony te mogą dostać się do skóry w postaci drobnych cząstek metalu. Ponieważ wzbogacone o metale drobne cząsteczki mogą złożyć się w skórze, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia pacjentów z trądzikiem.

Chociaż dokładny mechanizm peroksydacji lipidów nie jest znany, wydaje się, że stres oksydacyjny może być odpowiedzialny za rozwój trądziku. Poprzednie badania wskazały, że pacjenci z trądzikiem mają wyższy poziom nadtlenku wodoru i peroksydacji lipidów niż osoby zdrowe. Podobnie poziom MDA w osoczu wzrasta wraz z pojawieniem się zmian zapalnych.

Peroksydacja lipidów może być hamowana przez antyoksydanty. Witamina C (kwas l-absorbcyjny) i a-tokoferol to dwa antyoksydanty, które mogą być stosowane w leczeniu miejscowym w celu zwalczania trądziku.

Złe procedury pielęgnacyjne

Jest mnóstwo szumu wokół nowego przemysłu pielęgnacji skóry, ale nie chodzi tylko o najnowsze i najwspanialsze seksowne rzeczy. Faktem jest, że skuteczny system pielęgnacji skóry może przejść długą drogę w kierunku utrzymania twarzy szczęśliwej, zdrowej i dobrze wyglądającej przez długi czas. Utrzymując swoje skazy w zatoce oznacza, że możesz cieszyć się życiem w pełni, i wyglądać najlepiej w procesie.

Najlepszym sposobem, aby utrzymać swój podbródek jest nauczyć się, co twoje ciało potrzebuje i zrezygnować z tego, co nie. Kilka łatwych do naśladowania wskazówek i sztuczek może utrzymać cię od konieczności odwiedzenia dermatologa dla rutynowej kontroli skóry. Nie jest trudno znaleźć dobry sposób pielęgnacji skóry, który pasuje do Twojego harmonogramu i budżetu. Jest to tym bardziej prawdziwe, jeśli masz skłonność do wyprysków. Na szczęście istnieje lekarstwo na to, co Ci dolega. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać. Przy odrobinie sprytu i uwagi, możesz uniknąć strasznej kontroli skóry.

Pozostaw to w spokoju, a Twoja skóra Ci za to podziękuje. Nie przesadzaj z nawilżaniem, nie zaniżaj poziomu nawilżenia ani nie stosuj ciężkich kremów do twarzy. Zamiast tego skup się na oczyszczaniu i nawilżaniu przy użyciu odpowiednich produktów. Stosując się do tych prostych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, będziesz na dobrej drodze do świeżej i jasnej skóry na długie lata. Oczywiście, nadal musisz pamiętać o złuszczaniu raz na tydzień lub dwa, aby usunąć martwe komórki skóry.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *