Co kolagen robi z twoją skórą

To, co właściwie robi kolagen, to ekscytujące pytanie, które większość ludzi zadaje teraz. kolagen jest właściwie podstawowym białkiem strukturalnym we wszystkich ciałach. Inne roszczenia dotyczące kolagenu obejmują zmniejszenie bólu stawów i zmarszczek, a nawet zmniejszenie drobnych linii i zmarszczek.

W tym momencie korzyści z kolagenu nie można zmierzyć metodami naukowymi. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nauka o starzeniu się wciąż trwa. Jednak produkcja kolagenu wzrasta wraz ze wzrostem oczekiwanej długości życia. Obecnie korzyści kolagenowe można zaobserwować w postaci młodszej, pozbawionej zmarszczek skóry.

Wraz z wiekiem starzeje się również nasza skóra. W rzeczywistości z wiekiem nasza skóra traci więcej produkcji kolagenu i pojawiają się zmarszczki, linie i obwisłe miejsca. Niektórzy eksperci uważają, że zmniejszona produkcja kolagenu jest odpowiedzialna za opadające oczy, plamy starcze i zmarszczki widoczne na naszej twarzy. Inni uważają, że winna jest zmniejszona produkcja elastyny.

Podstawową strukturę naszego ciała tworzą białka kolagenu i elastyny. Te dwie tkanki strukturalne są splecione ze sobą, aby utrzymać mocne mięśnie i kości. Nasza skóra również składa się z kolagenu, podobnie jak nasze tkanki łączne i narządy. W rzeczywistości jest to cząsteczka białka, która wypełnia przestrzenie pomiędzy różnymi strukturami. Innymi słowy, kolagen to gąbczaste białko otoczone macierzą. Kiedy jest stosowany w ciele, wypełnia przestrzenie, pomagając ciału nabrać kształtu.

Teraz, jeśli spojrzysz na listę tego, co robi kolagen, zobaczysz, że starzenie się nie jest przyczyną braku kolagenu. Istnieje wiele innych czynników, które powodują niski poziom kolagenu i przyczyniają się do złego stanu zdrowia. Na przykład zła dieta, brak ruchu, nadmierny stres, brak snu i ubogi program suplementów witaminowych składają się na złą dietę.

Jest jednak jedna rzecz, która odgrywa dużą rolę w budowaniu mięśni. Twoje ciało potrzebuje kolagenu do budowania i wzmacniania mięśni, zwłaszcza tych na twarzy. Bez kolagenu komórki skóry stają się cieńsze i wyglądają na starsze. Kolagen może sprawić, że komórki skóry będą bardziej sprężyste, ale jest to skuteczne tylko wtedy, gdy w okolicy jest wystarczająco dużo komórek. Jeśli jest ich za mało, komórki skóry stają się cieńsze, a kolagen może nie być w stanie utrzymać nowej, grubszej skóry.

Aby zrozumieć, co kolagen robi w odniesieniu do procesu starzenia, musisz zrozumieć, czym jest elastyczność. Elastyna jest białkiem strukturalnym występującym w całym ciele i znajduje się w tkance łącznej, która tworzy najbardziej zewnętrzną warstwę skóry. Elastyna jest w rzeczywistości białkiem bardzo bogatym w całe ciało, jednak wraz z wiekiem nasze ciała produkują go mniej. To białko pozwala Twojej skórze rozciągać się i marszczyć, a także sprawia, że Twoje mięśnie stają się bardziej elastyczne.

Bez kolagenu i elastyny Twoja skóra zacznie się marszczyć, obwisać i opadać. Ponieważ udowodniono, że kolagen pomaga stymulować wzrost nowych komórek skóry, a także utrzymanie istniejących, możesz zobaczyć, że możesz pomóc zmniejszyć niektóre skutki starzenia, włączając produkty na bazie kolagenu do swojej regularnej pielęgnacji skóry. Może minąć trochę czasu, zanim zauważysz znaczącą różnicę, ale twoje ciało w końcu odzyska większość swojej młodzieńczej elastyczności. W międzyczasie, jedząc dobrze zbilansowaną dietę, często ćwicząc i dostarczając organizmowi odpowiedniego rodzaju kolagenu, możesz faktycznie zapobiec niektórym z bardziej powszechnych stanów starzenia, takich jak zwiotczenie i zmarszczki. Dbając o swoją skórę możesz cieszyć się zdrowszym, jędrniejszym wyglądem przez długie lata!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *