Co kolagen robi z twoim ciałem – kompletny przewodnik po pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej

To, co kolagen faktycznie robi z twoim ciałem, jest bardziej złożone niż na pierwszy rzut oka. Pomaga jednak Twojemu ciału zachować młodzieńczy wygląd. kolagen to białko naturalnie wytwarzane przez nasze ciała, a tkanka łączna otaczająca nasze stawy i mięśnie utrzymuje je w stanie nienaruszonym.

Z wiekiem nasze ciała produkują mniej kolagenu, a nasza skóra staje się obwisła i pomarszczona. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wraz z wiekiem nasze ciała wytwarzają mniej dwóch białek, które są niezbędne do utrzymania jędrności, napięcia i elastyczności skóry. Bez kolagenu i elastyny skóra będzie się rozciągać, powodując zwiotczenie i zmarszczki. Co więcej, bez kolagenu i elastyny nie ma wystarczającej ilości komórek skóry, aby naprawić i zastąpić uszkodzone komórki.

Jednak to, co kolagen dla ciebie robi, to pomaga zachować jędrność i młodzieńczy wygląd skóry. Główne rodzaje kolagenu stosowane w produktach do pielęgnacji skóry to pochodzenia zwierzęcego ze skóry bydlęcej, owczej lub jagnięcej. Białka te, wraz z elastyną i kwasem hialuronowym, dostarczają skórze składników niezbędnych do zachowania elastyczności. Problem polega na tym, że wraz z wiekiem nasze ciała przestają wytwarzać te dwie ważne tkanki strukturalne. Oznacza to, że nie tylko wyglądamy staro, ale także stajemy się szczupli i tracimy napięcie mięśniowe.

kolagen odgrywa więc ważną rolę w utrzymaniu jędrności skóry, ale co się dzieje, gdy nie ma wystarczającej ilości kolagenu? Twoje ciało przestaje wytwarzać dwa niezbędne białka, a problem staje się znacznie gorszy. Skóra staje się zwiotczała i pomarszczona. Problem polega na tym, że wraz z wiekiem nasze ciała przestają wytwarzać dwa niezbędne białka i jedyne, co pozostaje do zrobienia, to utrzymanie elastyczności skóry.

Zamiast stosować kolagen w zastrzykach i kremach możemy go stosować stymulując organizm do samodzielnej produkcji. Odbywa się to poprzez wstrzykiwanie dużych ilości kolagenu bezpośrednio do docelowych mięśni. Zastosowany kolagen jest specjalnie opracowany tak, aby był łatwo wchłaniany przez mięśnie i pobudzał je do wzrostu, dzięki czemu zmarszczki powstałe w wyniku zwiotczenia skóry są również korygowane.

W przeciwieństwie do zastrzyków kolagenowych kremy kolagenowe nie trafiają bezpośrednio do mięśni. Nakłada się je najpierw, a następnie wmasowuje w skórę przez kilka tygodni. Rezultaty są niemal natychmiastowe, ponieważ stymulowana jest naturalna produkcja kolagenu. Dopóki organizm ma wystarczającą ilość kolagenu, sam zacznie wytwarzać go więcej. Ale ten proces wymaga czasu, więc wyniki nie będą widoczne przez kilka miesięcy.

kolagen znajduje się w obfitości w twoim ciele i jest również naturalnie wytwarzany przez twoje ciało. Można go łatwo uszkodzić, jeśli ćwiczysz lub uprawiasz niebezpieczne sporty, takie jak nurkowanie, wspinaczka górska i jazda na rowerze. Ważne jest, aby chronić swój organizm przed takimi zagrożeniami, jak kolagen w mięśniach ulegnie uszkodzeniu. Dlatego wprowadzono produkty przeciwstarzeniowe, aby mogły pomóc organizmowi w produkcji większej ilości kolagenu. Zastrzyki kolagenowe mogą być bolesne i kosztowne, a przynoszą bardzo niewiele korzyści.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak kolagen wpływa na Twoje ciało, warto zadbać o siebie. Należy unikać szkodliwych substancji i spożywać dużo owoców i warzyw. Ponadto ćwicz regularnie i dbaj o kondycję i zdrowie. Nie zapomnij regularnie odpoczywać każdej nocy. Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, które pomogą Ci zachować gładką, młodą i pozbawioną zmarszczek skórę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *